Okunma

Google Dokümanlar karşılaştırma özelliğine kavuştu!


12 Haziran 2019 Çarşamba 19:15
Google Dokümanlar karşılaştırma özelliğine kavuştu!

2009’da ilk yolculuğuna başlayan çevrimiçi doküman uygulaması Google Dokümanlar, her ne kadar Office uygulamaları kadar başarılı olmasa da kullanıcılara çok fazla özellik sunuyor. Google Dokümanlar uygulamasının tarayıcı tabanlı olduğunu düşünürsek Google’ın bu konuda oldukça iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Şimdi de Google Dokümanlar karşılaştırma özelliğine kavuştu.

Google Dokümanlar karşılaştırma özelliği ne işe yarayacak?

Google Dokümanlar uygulamasındaki karşılaştırma özelliği, kullanıcının dokümanlarını rahatça karşılaştırılabilmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, dokümanlarındaki eski ve yeni versiyonları rahatça karşılaştırabiliyor. Bu günü dokümanlarla geçen kullanıcıların işini epey bir kolaylaştırıyor.

google dokümanlar karşılaştırma

Bu özelliği kullanmak için karşılaştırmak istediğiniz dokümanı açıp üst taraftan “araçlar” menüsüne gelmeniz gerekiyor. Ardından bu menü sekmesinden “Belgeleri karşılaştır” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında içerisinde bulunduğunuz doküman ile karşılaştırmak istediğiniz dokümanı değiştirebilirsiniz.

İlk aşamada tüm kullanıcılar için yayınlanmayacak olan bu özellik, 25 Haziran’dan itibaren bazı kullanıcıların kullanımına sunulacak. Kısa bir süre sonrasında ise tüm kullanıcılara sunulması beklentiler arasında yer alıyor.

Google Dokümanlar uygulaması, her geçen gün bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Ve bu hızda gelişmeye devam ederse, kısa bir süre içerisinde çok daha kullanışlı ve kapsamlı bir uygulama haline gelebilir.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Dokümanlar karşılaştırma özelliğine kavuştu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Dokümanlar karşılaştırma özelliğine kavuştu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Dokümanlar karşılaştırma özelliğine kavuştu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "