Okunma

Google drone’ları paket servise başlıyor!


09 Nisan 2019 Salı 23:59
Google drone’ları paket servise başlıyor!

Google drone konusunda önemli bir adım atıyor. Alphabet’e ait drone şirketi Wing teslimatlara başlıyor. Wing drone‘lar ilk etapta 100 eve hizmet verecek. Ancak, hedef çok daha büyük!

Google’ın ana şirketi Alphabet’e ait olan drone şirketi Wing, hükümetten gerekli izinleri almasının ilk teslimatlara başlıyor. Avustralya’nın Canberra kentinde Wing drone‘lar paket servisi için havalanıyor. İlk olarak sadece 100 eve hizmet verecek olan şirket, önümüzdeki dönemlerde bu sayıyı artıracak.

Eczane, kafe ve marketlerle iş birliği içerisinde çalışacak olan şirket, ürünleri drone‘lar vasıtasıyla dakikalar içerisinde tüketiciye ulaştıracağını vaat ediyor.

Wing drone’lar kurallara göre uçuş yapmak zorunda!

Wing şirketi, bu drone’ların uçması için bütün izinleri her ne kadar almış olsa da bazı kurallar söz konusu. Bu kurallar çerçevesinde drone’lar ana yol üzerinden asla uçuş yapamayacak. Bunun yanı sıra yalnızca saat 7:00 ila 18:00 arasında uçabilecekler.

Şirkete koyulan bu kuralların yanı sıra işin bir de tüketici tarafı bulunuyor. Tüketiciler de gerekli güvenlik önlemlerini almaları için bilgilendirilecekler.

Alphabet‘in bu atağından sonra drone ile teslimat pazarının daha da büyümesi bekleniyor. Hatta 2030 yılına kadar her 4 teslimattan birinin drone aracılığıyla yapılacağı ön görülüyor.
yazarMert Can Orhan

2015 yılından beri yazıp çeken Mert Can, yazıları ve videolarıyla ShiftDelete.Net'te
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google drone’ları paket servise başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google drone’ları paket servise başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google drone’ları paket servise başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "