Okunma

Google Earth’e kardeş: Half Earth Geliyor!


13 Ağustos 2018 Pazartesi 08:30
Google Earth’e kardeş: Half Earth Geliyor!

Google Half Earth ile dünyanın canlı çeşitliliğine dikkat çeken bir sistemi devreye sokuyor. Google Earth ile benzer bir yapıda olan Half Eart ile yeryüzünde çeşitli noktaların biyoçeşitlilik oranları görmek mümkün hale geliyor.

Google Half Earth 100.000 türü bir araya getirecek!

Google Half Earth adını Edward O. Wilson adındaki ünlü biyoloğun kitabından alıyor. Biyoçeşitlilik koruması için dünyanın yarısını güvence altına almak isteyen Wilson, Google Half Earth yapı taşlarından bir tanesi.

google half earth

Map Of Life adındaki proje çeşitli üniversiteler bünyesinden güç alacak. Sonuçta ise tam bir canlı cambazı olacak. Doğanın ve canlıların korunması için hedeflerde barındıracak olan araç, tamamen bilimsel temellere dayanıyor.

Google Cloud Platform üzerinde yer alan sistem, 1 Km gibi ciddi bir çözünürlük verisine sahip. BigQuery gibi güçlü bir Google aracı ile çalışıyor olması, projenin kapsamını bir kez daha ortaya koyuyor.

Half Earth tamamlanmamış olsa bile tutuculuk sunuyor. Düşük veri tüketimi ve biyolojik canlılık analizi bu sistemin hedeflerinden. Buraya tıklayarak Half Earth proje resmi web sitesine gidebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Earth’e kardeş: Half Earth Geliyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Düz dünyacı moronlar bunuda inkar eder…

" Google Earth’e kardeş: Half Earth Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Earth’e kardeş: Half Earth Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Earth’e kardeş: Half Earth Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "