Okunma

Google Earth ile denizleri keşfedin


15 Şubat 2009 Pazar 16:59
Google Earth ile denizleri keşfedin

Google Earth 5.0 birçok yenilikle beraberinde geliyor. Bunlardan en önemlisi okyanusları, deniz diplerini, ünlü gemi enkazları ve bitki ile canlı türlerini keşfetmenizi sağlayan Google Ocean adlı eklenti.
Google Earth’in bu yeni sürümünde ilk başta deniz yüzeyine kadar yakınlaşabiliyorsunuz Ardından deniz altına yolculuğa çıkmanız mümkün. Burada deniz diplerini üç boyutlu olarak görmek gerçekten çok hoş.

Google, ünlü deniz bilimcisi Jacques Cousteau’nun arşivinden de faydalanmış.

Google burada önemli bir iş becerdiği bir gerçek. Çünkü üç boyutlu animasyonlarının yanı sıra konu ile ilgili resim ve videolar da izlenebiliyor. Bu resim ve videoların oluşmasında toplam 80 kuruluştan yardım alınmış.  Bu kuruluşlar yardımıyla koruma altında olan bölgeler, deniz canlılarının yol haritaları, sörfçü ve dalgıçlar için en iyi mekanlar ve ünlü gemi mezarlıkları hakkında detaylı bilgiler edinebiliyor. 

 

Google Earth, Ocean eklentisi için toplam 80 kuruluştan yardım aldı.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google Earth ile denizleri keşfedin”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ben indirmem annem kızar ama çok güzel olmuşşş elinize salık beğyendimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu nasıl indiriliyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  müthiş

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yaw kardeslar bu programı nasıl indirecem ? yardımcı olurmusunuz pls :S

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Vayyy Google Earth 5.0 idirdiğimizde de bu olacka mı?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Helal Olsun GOOGLEEE

 7. SDN Okuru dedi ki:

  acaba indirsem mi

" Google Earth ile denizleri keşfedin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Earth ile denizleri keşfedin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Earth ile denizleri keşfedin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "