Okunma

Google Earth VR çıktı!


16 Kasım 2016 Çarşamba 20:59
Google Earth VR çıktı!

2000’li yılların ortalarında Google Earth ile dünyayı gezmek epey popüler bir deneyimdi. Sanal gerçekliğin gelişimi ile birlikte bu deneyimi bir üst seviyeye çıkartmak isteyen Google, HTC Vive için Google Earth VR’ı kullanıma sundu.

Alışık olduğunuz Google Earth deneyiminin tamamını sunmaya devam eden Google Earth VR, oldukça farklı senaryo için ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış. Örneğin Google Earth VR ile bir şehir üzerinde uçabilir, bir dağın zirvesinde durabilir hatta dünyayı uzaydan izleyebilirsiniz.

Google Earth VR ile Alp Dağlarına çıkın!

Google Earth VR’ı kullanırken, HTC Vive’ın kontrolcüleri sanal olarak görülüyor. Görüntünün sağ tarafında hangi bölgede olduğunuzu gösteren bir dünya, sağ tarafta ise gideceğiniz noktayı işaret etmek için kullanacağınız sanal kontrolcü görülüyor.

16-11/16/google-earth-vr-3.jpg

Google, Earth VR’ın açıklamasında dünyanın çok büyük olduğunu ve dolayısıyla dünyadaki her yerin Google Earth VR ile görüntülenemeyeceğini belirtiyor.

Sadece sinematik turların ve turistik önemi olan yerlerin gezilebileceği bu uygulamada evinizi bulmanız pek mümkün görünmüyor, ancak Google Earth VR ile Amazon nehri, Manhattan’daki gökdelenler, Alp dağları veya büyük kanyon üzerinde keşfe çıkabilirsiniz.

Steam üzerinden ücretsiz olarak sunulan Google Earth VR, şimdilik sadece HTC Vive’da kullanılabiliyor. Google Earth VR’ın gelecek yıl diğer sanal gerçeklik gözlükleri için de kullanıma sunulması bekleniyor.

:: Google Earth VR ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı bir uygulama olacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google Earth VR çıktı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu yorumu yazdığımda saat 23:29 ama haberin eklenme saati 23:59 yani zaman makinesini bulmuşum demek tesadüfen 🙂

" Google Earth VR çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Earth VR çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Earth VR çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "