Okunma

Google Ev İşine Giriyor!


18 Temmuz 2015 Cumartesi 14:00
Google Ev İşine Giriyor!

Google, bilindiği gibi esas olarak internet arama motoru hizmeti ve diğer internet servisleri ile bilinen bir firma. Buna ek olarak Google, diğer bilim ve teknoloji alanlarında da aktif çalışmalar sürdüren bir firma imajına sahip. Ancak son olarak oluşturduğu kadrosu, ne bir sürücüsüz araba ne de bir işletim sistemi için! Google ev işlerine giriyor!

Google’dan ev temizlik hizmeti!

Google’ın yeni açtığı bir ilan kapsamında, ev elektroniği ve diğer ev içi alanlarda yetkin mühendisler aradığı belirtildi. Homejoy olarak isimlendirilen bu ilan, aslında daha çok ev temizlik ve bakım hizmetleri için kullanılan bir tabir.

Google’ın oluşturduğu yeni kadro kapsamında 20 kişilik bir ev hizmetleri ekibi oluşturmak istediği belirtiliyor. Bu hizmetler kapsamında ise artık Google markasını ev temizliğinden bakımına, oradan da ev elektroniği servislerine kadar birçok alanda görmek mümkün olacak gibi…

15-07/18/news_inside-google-homejoy-temizlik-hizmetine-basliyor.jpg

Google, ev hizmetleri kadrosu kuruyor!

Diğer yandan belirtilen bilgilere göre Google, Homejoy kapsamındaki hizmetleri için, ev sahiplerine pratik bir çağrı sistemi de hazırlayacak. Bu sistemin nasıl olacağı şu an için net değil. Ancak Google’ın internet devi bir firma olduğunu göz önüne alındığında, bu sistemin şüphesiz “bir tık” kadar kolay olacağını tahmin etmek yanlış olmayacaktır.

Google gibi dev bir firmanın bu denli bir atılım ile ne amaçladığı şu an bilinmiyor. Ancak yapılan yorumlara ve öngörülere göre Google, nesnelerin interneti kapsamında Android ekosisteminin buzdolabından kombiye kadar yer alacağını düşünüp, bu elektronik hizmetler için şimdiden altyapı oluşturmaya başladığı yönünde şekilleniyor.

:: Google’ın bu ev temizlik ve bakım hizmeti sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google’ın farklı bir amacı mı var?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Ev İşine Giriyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gündelikçi Google hahahah :)))

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bir burada eksiktin google gel de tamam ol

" Google Ev İşine Giriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Ev İşine Giriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Ev İşine Giriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "