Okunma

Google-Facebook Savaşında Son Perde!


13 Kasım 2010 Cumartesi 10:30
Google-Facebook Savaşında Son Perde!

Google, sorumsuz ve tek yönlü hareket etmekle suçladığı Facebook’a karşı bir dizi yaptırımda bulunmuştu: Artık Facebook kullanıcıları, Google bağlantı(Google Contact) veri tabanını profillerine sorgusuz sualsiz profillerine aktaramayacak. Facebook da, buna karşılık alternatif bir yöntem geliştirdi: Kullanıcı, Google bağlantı bilgilerini bilgisayarına indirecek, sonra da ilgili sekmeden Facebook’a aktarımda bulunabilecek.

 

Google, Facebook’un eylemlerine karşılık dün itibariyle sert bir açıklama yaptı, Facebook kullanıcılarına seslendi ve savaşın büyümesine neden oldu: “Bir saniye durun ve düşünün. Kendinizin ve dostlarınızın (üstelik haberleri olmaksızın) Google hesaplarını, onlarla mı (vurguya dikkat) paylaşmak istiyorsunuz?”

Savaşın nedeni ve Facebook’un yeni hamlesi!

Google sözcüleri, salvolarına devam etti: “Seçim elbette sizin. Biz, Facebook’un aktarım tuzağını kesinlikle ama kesinlikle onaylamıyoruz. Bunu yaparsanız, maalesef geri dönüşü yok. Mahremiyetinizin zedelenmesine izin vermeyin!”

 

İki internet devi arasındaki savaşın asıl nedeni Bing. Facebook, Bing ile anlaşmış ve kendi profillerinin otomatik olarak Gmail’e aktarımını yasaklamıştı. Hamle sırası yine sosyal medya servisine geldi ve bomba patlıyor. Facebook, gelecek hafta Gmail’e doğrudan rakip olacak bir web servisini ortaya çıkaracak. Detayları, okuyucularımızla sürekli paylaşacağız.

:: Sizce bu savaşta kim haklı ve hangi dev üstün gelecek?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google-Facebook Savaşında Son Perde!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    BEYLER TÃœRKİYEDE YOKMU BÖYLE BİR ARAMA MOTORU. GÖKTÃœRK ARAMA MOTORU YAPIN NE OLUR. BİZDE ELEMANMI YOK PARAMI YOK AYIP BİZİ YABANCILARA MUHTAÇ ETMEYE UTANMIYORSUNUZ ????

" Google-Facebook Savaşında Son Perde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google-Facebook Savaşında Son Perde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google-Facebook Savaşında Son Perde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "