Okunma

Google Fiber Phone Geliyor!


31 Ocak 2016 Pazar 09:30
Google Fiber Phone Geliyor!

Yakın zamanda birkaç kişi Google’ın geliştirilmekte olan servisi Google Fiber Phone için davetiye aldılar. Söz konusu hizmet, Google Fiber internet hizmeti ile iç içe çalışacak gibi görünüyor. En azından Google’ın ses tanıma hizmetinin (Google Voice) devamı olacağa benziyor.

Google Fiber Phone neler sunacak?

Google Fiber Phone, yapısıyla Google Voice ile birçok benzerlik gösteriyor. Bu benzerliklere sesli e-posta, cihaz kişiselleştirme ve çağrı kaydı gibi hizmetler dahil. Servis ayrıca günün belirli zamanlarında belirli çağrıları engelleyebilmenize olanak tanıyor.

Yaklaşık bir aydır sistemin testine davetiyeler dağıtılıyor. Ancak yalnızca Google‘ın kendi tester’ları Google Fiber‘in özelliklerini deniyor. Google ise bu duruma Google Fiber Trusted Tester Program adını vermiş, yani Google Fiber Güvenilir Denetmen Programı diyebiliriz.

Aslında Google Fiber, Google’ın telefon servisi vermeye çalışmasının ilk denemesi değil. Google Voice servisinin dışında, geçtiğimiz sene Google, Google Fi isimli bir hizmet başlatmışlardı.

Bu hizmetlerinde rakipleri ABD’nin büyük telekom şirketlerinden Sprint ve T-Mobile şirketleri olmuştu. Google’ın bu girişimi, iletişim dünyasında önemli bir gelişme olarak görülmüş olsa da, Google, pazara çok istekli bir şekilde dahil olmadı.

Sonuç olarak eğer servisin deneme süreci başarılı giderse, bu daha büyük kitlelere yayılacak. Gitmezse de, her girişimin başarısızlığında olduğu gibi proje rafa kalkacak ve hayatlarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

:: Sizce Google Fiber Phone başarılı olacak mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Fiber Phone Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  türkiyeye de gelsin iyi olur..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom bence Google'ın fiberleme projesini örnek almalı 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Reklama vereceği para ile alt yapı geliştirseydi şimdi ekşiye ağlayanların u eksik olurdu. Fiberliyormuş :F milleti kandırmaya devam. Sadece ortak çatı altında topluyor. Şirket olarak ttnet avea ve Telekom varlığı sabit. Sonuçta şirketin içinde kaynak aktarımını sağlayıp tüm ülkeyi Fiber ile donatırsa saygı kazanır ama böyle olmayacak herkes biliyor. Aveayı da bozacak.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google fiberliyo

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom bunu sevdi :ashdjdhAdfhdj

" Google Fiber Phone Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Fiber Phone Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Fiber Phone Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "