Okunma

Google’dan akıllı saat sektörü için sevindirici hamle!


01 Kasım 2019 Cuma 17:15
Google’dan akıllı saat sektörü için sevindirici hamle!

Giyilebilir teknoloji alanında fitness ağırlıklı ürünleri ile boy gösteren Fitbit‘in, Google tarafından satın alınacağı son birkaç gündür konuşuluyordu. Nihayet anlaşmaya varıldı ve Google Fitbit’i resmen satın aldığını duyurdu.

İlk olarak Reuters’in ortaya çıkardığı bu satın alma için Google’ın 2.1 milyar dolar ödediği açıklandı. Google’ın donanımdan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Rick Osterloh, bu satın alma sonrasında Wear OS işletim sistemine daha fazla yatırım yapılacağını ve daha fazla giyilebilir cihazın satışa sunulacağını belirtti.

Google Fitbit’i satın aldı! İşte detaylar

Tahmin edebileceğiniz gibi bu cihazlar “Made by Google” ibaresi ile karşımıza çıkacak. Zira, yapılan anlaşma kapsamında marka, Google bünyesine katıldı.

Fitbit’in satın alma sonrasındaki basın açıklamasında, toplanan sağlık verilerinin Google reklamları için kullanılmayacağı özellikler vurgulandı. Google,Wear OS ile giyilebilir ürün pazarına girmek için yıllarını harcadı.

Büyük oranda başarısız olan internet devi, markayı bünyesine katarak işleri biraz daha kolaylaştırmış olacak. Versa gibi akıllı saatlerin Google yazılımları ile güçlendirilmesi kullanıcılara daha işlevsel ürünler olarak dönecek.

Bu Google’ın fitness odaklı giyilebilir cihazlar için yaptığı ilk yatırım değil. Bazı akıllı saat teknolojileri için Fossil’e 40 milyon doların üzerinde bir ödeme yapıldı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google’dan akıllı saat sektörü için sevindirici hamle!”

  1. Samuel dedi ki:

    Gözüme uyku girmez şimdi sevinçten. Attığınız başlıkta içerik kadar boş

  2. Anonim dedi ki:

    Toplanan sağlık verilerinin Google reklamları için kullanılmayacağı özellikler vurgulandı. Kulliyen yalan, Google bu kisisel saglik bilgilerine 2.1 milyar dolar verdi, yoksa is hardware ve software kalsa google trilyon dolarlik sirket alasini yapar, fakat fitbit in sahip oldugu insanlarin kisiler verilerine kisa surede sahip olamaz. bu kisiler verileri kendileri Quantom ve AI bilgisayarlari degerlendirip, Fitbit in cok sikayet edilen ve cok istek gelen ozelliklerini yeni cihazlarina ekleyecekler, apple in EGK si gibi mesala. 🙂

  3. Anonim dedi ki:

    boş iş

" Google’dan akıllı saat sektörü için sevindirici hamle! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan akıllı saat sektörü için sevindirici hamle! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan akıllı saat sektörü için sevindirici hamle! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "