Okunma

Google Fotoğraflar için önemli güncelleme


02 Aralık 2018 Pazar 12:00
Google Fotoğraflar için önemli güncelleme

Google Fotoğraflar, resimlerini Google güvencesi altında saklamak ve Google’ın geliştirmiş olduğu yapay zeka özelliklerini fotoğraflarında, günlük olarak kullanmayı seven herkesin beğeni ile kullandığı bir servis. Bugün gelen güncelleme ile, yükleme hızı yavaş olan kullanıcıları oldukça sevindirecek.

Google Fotoğraflar, express yedekleme modu ile güncellendi

Özellikle ADSL kullanıcılarının oldukça muzdarip olduğu yavaş yükleme hızları, upload yapmanız gereken servislerin kullanılmasını neredeyse imkansızlaştırıyor. Bunun en büyük sebebi ise, upload yapılırken, aynı interneti kullanan kişilerin interneti kullanmasının imkansızlaşması.

Google, bu kullanıcıları mutlu edecek bir özelliği kullanıma sundu. Daha önce orijinal ve büyük resim boyutu şeklinde ikiye ayrılmış olan fotoğrafların yedekleme kalitesi seçeneklerine bir yenisi daha eklendi. Eklenen modun ismi express fotoğraf kalitesi.

Bu modda yüklenen resimler, tahmin edebileceğiniz üzere, orijinal resim kalitesinden hayli uzakta olsa da, fotoğrafların düşük boyutlara sıkıştırılarak, yavaş yükleme hızlarında bile yüklenebilmesini sağlamakta. Bu sayede, düşük yükleme hızına sahip olsanız bile, siz de Google’ın fotoğraf yedekleme servisinin sunduğu özelliklerden yararlanabilirsiniz.

google-fotoğraflar-sdn

Şu an için sadece Hindistan’da bulunan özellik, kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara açılmış olacak. 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google Fotoğraflar için önemli güncelleme”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Keriz misin kardeşim, madem kişisel verilerin önemli, yedeklemezsin google’a olur biter:)

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bokeh efekti ve blur modu yoksa neyleyim bu saçma programı. iOS a dağıttı ama Android e yok

  1. Anonim dedi ki:

   Onun için ayriyetten Google’nin sunmuş olduğu “Snapseed” uygulaması var. Mobilden fotoğraflarınıza istediğiniz gibi efekt uygulayabilirsiniz.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olabildiğince daha fazla kişisel veri toplamaya çalışıyorlar diğer türlü resimlerinin yedeklenmesi umurlarında değil

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ya tamam da Hindistan nedir , farklı uygulamalar için de güncelleme çıkıyor , mesela Peru

" Google Fotoğraflar için önemli güncelleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Fotoğraflar için önemli güncelleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Fotoğraflar için önemli güncelleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "