Okunma

Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor!


26 Ekim 2018 Cuma 11:38
Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor!

Kullanıcıların fotoğraflarını yapay zeka destekli araçlarla birlikte, organize şekilde kullanabilmelerini sağlayan Google Fotoğraflar, bir özellikte kısıtlamaya gidiyor. Bu özelliği açmış olduğunuz fotoğraflar için bir yükleme limiti mevcut.

Google Fotoğraflar 10.000 fotoğraf kısıtlaması

Bu ay başında uygulama için tanıtılmış bir özellik olan Canlı Albümler özelliği, aslında fotoğraf sayısı kısıtlamasına sahip. Bu özelliği açmış olduğunuz albümlere yükleme yaparken dikkatli olmanızda fayda var.

Canlı Albümler özelliği, Google’ın yüz tanıma ve  gruplama teknolojisi üzerine kurulu bir özellik. Örneğin arkadaşınızın yüzünün gruplandırıldığı bir albümü kendisiyle canlı olarak paylaşmayı isterseniz, bu özelliği kullanmanız gerekecek.

Bu sayede birlikte çekilmiş olduğunuz veya onun mevcut olduğu tüm fotoğrafların bir kopyası, onda da mevcut olacak.

Bu albümlerde 10.000 fotoğraf sınırlamasına eriştiğinizde “Canlı Albümler özelliği durduruldu” şeklinde bir uyarı almaktasınız. Bunun sonucunda da yeni çekilmiş olan fotoğrafları eski usül yöntemlerle incelemeye devam etmek durumunda kalmaktasınız.

Daha önce bu konu ile ilgili bir uyarı yapmamış olan Google tarafından ise resmi bir açıklama gelmiş durumda. Buradan Google tarafından paylaşılmış resmi cevabı inceleyebilirsiniz.

google fotoğraflarYeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Valla arkadaşlar 10 yıldır evliyim,hanım çok sever resimleri o çekti ben çektim cocukda var oldu 23000 fotoğraf 10000 ne ola ki 😁

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  10 bin fotoğraf saklayan insanın da niyeti kötüdür zaten. Normal bir insan kolay kolay ulaşamaz oralara.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  iCloud 5gb Apple uyuma

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  10.000 fotoğraf neden saklarki insan

" Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "