Okunma

Gizemli Fuchsia OS, Pixelbook üzerinde test ediliyor!


03 Ocak 2018 Çarşamba 09:30
Gizemli Fuchsia OS, Pixelbook üzerinde test ediliyor!

Bir yıldan uzun süredir Fuchsia adlı yeni bir işletim sistemi için çalışan Google, şimdi de testlerini Pixelbook ürününe taşımış durumda. İşte, Fuchsia OS hakkında ortaya çıkan son detaylar.

Fuchsia OS testleri Pixelbook’a genişletildi!

Arama devi Google tarafından detayları paylaşılmayan gizemli işletim sistemi için geliştiricilerin sistemi Pixelbook’a yüklemesini sağlayacak dokümanlar yayımlandı. İşletim sisteminin Pixelbook’a kurulması için sunucu ve hedef olmak üzere iki makinenin gerekmesi dikkat çekiyor. Bu anlamda işletim sisteminin tipik geliştirici işletim sistemlerinden birisi olmadığı söylenebilir.

Başlangıçta Fuchsia, giyilebilir ve Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları gibi gömülü sistemler ile bağlantılı durumdayken, son testler Intel NUC ve Acer Switch Alpha 12 Chromebook cihazlara kadar genişletildi.

Google yapımı Zircon mikro çekirdek kullanılarak oluşturulan işletim sistemi, farklı olarak Android ve Chrome OS’yi bir arada tutan tipik Linux çekirdeklerinden değil. Şirketin neden yeni bir işletim sistemi geliştirmeye ihtiyaç duyduğu ve sistemi hangi cihazlarda kullanacağı da merak konusu. Testin daha fazla Chromebook’a yayılması ile birlikte, Fuchsia’nın hiç hayata geçirilemeyen Andromeda projesinin halefi olabileceği konusundaki iddialar da artış gösterdi.

Bakalım Google, işletim sisteminin tamamen hazır olduğuna ne zaman karar verecek?

:: Bu gizemli işletim sistemi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gizemli Fuchsia OS, Pixelbook üzerinde test ediliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gizemli Fuchsia OS, Pixelbook üzerinde test ediliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gizemli Fuchsia OS, Pixelbook üzerinde test ediliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "