Okunma

Google Genel Müdürlüğü


19 Nisan 2009 Pazar 12:16
Google Genel Müdürlüğü

Türkiye‘nin en geniş editör kadrosuna sahip olan teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, okurlarıyla paylaştığı haberlerle teknolojinin gündemini belirlemeye devam ediyor. Önemli yayın organlarına kaynak olan sitemizden yapılan son alıntı, ortaya trajikomik bir sonucun çıkmasına neden oldu.

10 Mart 2009 tarihli ve “Google, Türkiye’de Gazete Çıkarıyor!” başlıklı haberimizi hatırlayacaksınız. Adanalı bir girişimci tarafından komediye dönüşen bu adım, Google Türkiye ofisi tarafından net bir dille yalanlanmıştı.

Türkiye‘nin en çok abonesine sahip gazetesi olan Zaman, bu haberden esinlenerek  19 Nisan 2009 tarihli, bugünkü nüshasının son sayfasında işi komediye dönüştüren bir habere imza atmış oldu.

Google Türkiye çalışanları tarafından yalanlanan gelişme, gerçekleşecekmiş gibi gösterilerek gelirin sosyal sorumluluk projelerine aktarılması ve gazeteci, akademisyen, sanatçı ve siyasetçilerin beğenisine sunup görüş aldıkları gibi mesajlar da bu haberde bulunuyor.

Okuyanları tebessüm ettiren bir diğer içerik de “Yeni yayın organının heyecanla karşılandığını ifade eden Koktaş, Google Genel Müdürlüğü’nün kendilerine uyarı veya tekzip göndermediğini, bilakis heyecanla gazeteyi takip ettiklerini anlatıyor” oldu.

Google Genel Müdürlüğü gibi bir kurum olmadığını söyleyerek
bu haberin eleştirisini okurlarımızın yorumlarına bırakıyoruz.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Genel Müdürlüğü”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  işte bu tür haberler yüzünden Zaman gazetesini okumuyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Aziz nesinden memleket manzaraları Kemal Sunal Filmi gibi:D:D:D Ruhu Şâd olsun

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bombaymış ya, iyi 1 Nisan’da şaka için girdiğimiz haberi almamışlar 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yaftalamayın derler bi de yaftalamayıp napacaz…hiç acımam yaftalarım…zamandır ne yapsa yeridir

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ehuehuehu işte kalitesini belli ediyor zaman xD

 6. SDN Okuru dedi ki:

  adanalı bir girişimci değil ya adanalı bir dolandırıcı 🙂

" Google Genel Müdürlüğü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Genel Müdürlüğü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Genel Müdürlüğü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "