Okunma

Google Glass Avrupa’da!


23 Haziran 2014 Pazartesi 17:00
Google Glass Avrupa’da!

Google Glass ilk olarak geçtiğimiz yılın Şubat ayında geliştiricilere özel olarak Glass Explorer programıyla sunuldu. Ardından bunu Mayıs 2014’te 1.500 dolar fiyat üzerinden sunulan daha geniş kapsamlı bir satış izledi. Şimdi ise Google Glass Avrupa sınırlarına girdi.

Yüksek teknolojili akıllı gözlük ABD dışında ilk olarak İngiltere’de ve 1.000 pound fiyat ile satışa sunulacak. Yaklaşık 3 bin TL’yi gözden çıkaran ilk parti alıcıları, sağ gözün üzerine oturan bu lenssiz gözlüğü kullanarak Gmail iletilerini kontrol edebilecek, Google’da arama yapabilecek ve Glass’a özel uygulamaları kullanabilecekler.

Nasıl çalışıyor?

Google Glass’ı çalıştırmak için çerçevenin yan bölümüne dokunmak, kafanızı sallamak veya “OK Google” sesli komutuyla aktif hale getirmek gerekiyor.

Videoyu YouTube üzerinden izlemek için tıklayın.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/basliksiz-21398120296.jpg

Google Glass’ın lenssiz olması, onu numaralı veya diğer amaçlara hizmet eden gözlüklerle birlikte kullanma olanağı tanıyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/glass1399759226.jpg

Google Glass’a dahil olan bir mikrofon ve “kemik iletimli” hoparlör, telefon görüşmeleri yapmaya imkan tanıyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/glass1399496712.jpg

Cihaz ile aynı zamanda elleri kullanmadan fotoğraf veya video çekmek de mümkün.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/metrekare-google-glass-ss21392632433.jpg

Henüz Türkiye’de resmi olarak satışa sunulmamış olmasına karşın, Türkiye’ye özgü Google Glass uygulamaları da geliştirilmeye devam ediyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/newsdoctor1397057223.jpg

Google Glass’ın profesyonel kullanım için de hayat kolaylaştıran nitelikler sunması bekleniyor. Google Glass’ın Avrupa’daki Glass Explorer programına bu sayfadan ulaşılabiliyor.

:: Google Glass için 3 bin TL sizce nasıl bir fiyat?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Glass Avrupa’da!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Maliyeti 250$ olarak açıklanan bi cihaza 3000 tl çok fazla

" Google Glass Avrupa’da! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Glass Avrupa’da! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Glass Avrupa’da! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "