Okunma

Google Glass Satışları Durduruldu!


15 Ocak 2015 Perşembe 21:16
Google Glass Satışları Durduruldu!

Teknoloji dünyasında bir süredir konuşulan iddialar gerçek oldu ve Google Glass projesi hakkında beklenen radikal karar alındı. Dedikodularda öne sürüldüğü gibi proje tamamen rafa kaldırılmasa da, hem yönetimsel alanda hem de Glass‘ın geleceği hakkında büyük değişimler yaşandı.

Kaşif sürümünün satışı durduruldu

Google Glass‘ın ABD’de 1500 dolardan piyasaya sürülen kaşif sürümünün satışları durduruldu. Yönetim değişikliğine gidilen projede, kaptan köşküne ise tanıdık bir isim getirildi. Bir cihaza bağlı online müzik market fikrini Steve Jobs ile birlikte hayata geçiren ve bu nedenle iPod‘un babası olarak anılan Tony Fadell‘in yeni Google Glass projesine liderlik yapacağı belirtildi. 

15-01/15/capture11_story.jpg

iPod’un babası Glass’a hayat verebilecek mi?

Verilen bilgilere göre Google Glass ekibi, hali hazırda Nest Lab CEO’luğu görevini sürdüren Fadell‘in denetiminde ürünü geliştirmeyi sürdürecek. Yapılacak çalışmalara yazılım tarafındaki geliştirmeler kadar Google Glass‘ın yeni bir sürümünün geliştirilmesi de dahil olacak. Bakalım iPod‘un yaratıcısı, Google‘ın ölü doğan çocuğu Glass‘a tekrar hayat verebilecek mi?

:: Sizce Google Glass’ın başarısızlığının sebepleri neler?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

26 yorum - “Google Glass Satışları Durduruldu!”

 1. canalin14 dedi ki:

  satislar neden durduruldu ?

 2. Leop dedi ki:

  Bence daha geliþmiþ bir þekilde çýkacak, özellikle Atletico Madrid sayesinde baya dikkat çekmiþti

 3. ComplexHat dedi ki:

  Glass için çok çalýþmalar yapýlýyor ciddi senkronizeler gelecek diyorlar ama bekleyip göreceðiz.

 4. TMac1 dedi ki:

  Sorun yok,olay çözüldü

 5. sdelta dedi ki:

  @TMac1 öyle bi yazmýþsýn ki sen tersliyorsun gibi anladým, yanlýþ anlaþýlma olmuþ kusura bakma.

 6. TMac1 dedi ki:

  @sdelta birader,ben sorumu nazik bir þekilde sormuþtum ama cevabýn sert olmuþ.Biraz daha nazik olabilirdin. Tanýdýðýn olsun olmasýn seninle iletiþime geçmem zaten bunun için sadece merak edip sormuþtum.

 7. TMac1 dedi ki:

  @sdelta birader,ben sorumu nazik bir þekilde sormuþtum ama cevabýn sert olmuþ.Biraz daha nazik olabilirdin. Tanýdýðýn olsun olmasýn seninle iletiþime geçmem zaten bunun için sadece merak edip sormuþtum.

  – – – Mesaj Güncellendi – – –

  @sdelta birader,ben sorumu nazik bir þekilde sormuþtum ama cevabýn sert olmuþ.Biraz daha nazik olabilirdin. Tanýdýðýn olsun olmasýn seninle iletiþime geçmem zaten bunun için sadece merak edip sormuþtum.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Başlığa bakınca projeyi çöpe attılar sanırsın. Halbuki asıl üretim aşamasına geçmişler. Yine de glass bana itici geliyor.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  1500$ = 3750 tl + %18 kdv = 4425 civarı

 10. SDN Okuru dedi ki:

  sebebi 19 ocakta artık betadan çıkacak olması. Satıştan kaldırılmasının tek sebebi bu. 19 ocaktan itibaren herkes satın alabilecek Consumer Edition olarak çok daha ucuza. Siz editörsünüz ama ben daha iyi takip ediyorum herhalde sizden?

 11. sdelta dedi ki:

  @TMac1 var veya yok seni baðlar mý ? Baþka sitelerde yapýlan haberlere, google’ýn kendi bloglarýndan yapýlan haberlere bak ondan sonra yorum yap.

 12. TMac1 dedi ki:

  @sdelta google da tanýdýðýn mý var ?

 13. SDN Okuru dedi ki:

  proje bir üst safaya geçti sizin ne diyorsunuz 🙂

 14. sdelta dedi ki:

  Haber içeriði yanlýþ gibi, sanki glass artýk geliþmeyecek gibi yazmýþsýnýz. Aksine glass’ýn deneme süreci sona erdi. Google X bölümünden ayrýlýp yoluna Google’da ayrý bir departman olarak devam edecek ve baþýna da Tony Faddell getiriliyor. Aksine daha da fazla yatýrým yapýlýyor, ilerleyen günlerde bunu göreceð*****

 15. SDN Okuru dedi ki:

  reklamlar yüzünden bu siteye girmek istemiyorum ana sayfada çıksa bir yolu var her tıklamanın altında ttnet . Upload siteleri gibi bir dosyayı indirene kadar yüzlerce reklam çıkıyor.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  "iPod'un babası Glass'a hayat verebilecek mi?"
  Kullandığınız başlıklara biraz dikkat edin hayat vermek ne demek!!??

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Piyasaya çıkmadan ölen teknolojilerdendir kendileri…

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Ttnet ne alaka ya. Cleet alakasız şekilde gündeme taşıdın TTnet i birde böyle yazdın şekli de yaptın. Anlamadım reklamı sen mi yaptın yoksa don kişotun savaştığı devler mi?

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Google ciddi ciddi insanların bu gözlüğü takıp gezeceğini düşünmüş belli ki. Giyilecek bir teknoloji yapılıyorsa, teknolojisi kadar tasarımıyla da ön planda olmalı ve şık gözükmeli. Bir tişört alırken bile detaylarına kadar seçici olabiliyoruz. Eğer teknolojik gelişmişlik giyilebilir cihazlar için tek kriter olsaydı bugün hepimiz müfettiş gecıt gibi gezerdik.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  aa google glass satılıyor muydu ki de satışları durduruldu? Biz niye göremedik?

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Sapikca bir bulus

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Ahlaksizca ve edepsiz bir teknolojiydi zaten

 23. cleet dedi ki:

  Þu reklam politikanýzdan nefret ediyorum..Herkese TTnet aldýrmamak için yemin ettim sayenizde..Birden baþlayýp insanýn aklýna alan nasýl kapatacaðýný bilemeden kapatmaya çalýþtýðým sayfalarla boðuþuyorum.. Lütfen artýk bunu yapmayýn..Ne para alýyorsanýz ne þart koþuyorlarsa yapmayýn..Herþey para deðil yahu hiçmi müþteri memnuniyeti önemli deðil sizde ??

 24. kifodayi dedi ki:

  Tam da Ýþ bankasý reklamlarýnda bunun için app geliþtirdiklerini söylemiþken durdurulmuþ, zarara bak

 25. SDN Okuru dedi ki:

  reklamlarınızı iğrenç artık yeter !!!!

" Google Glass Satışları Durduruldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Glass Satışları Durduruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Glass Satışları Durduruldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "