Okunma

Google Görseller değişiyor!


23 Temmuz 2018 Pazartesi 00:45
Google Görseller değişiyor!

Google’ın popüler görsel arama motoru Google Görseller değişiyor! Google, geçtiğimiz sene mobil için gittiği tasarımsal değişikliklerin aynısını şimdi de Google Görseller’in masaüstü sürümü için uygulayacak.

Google, geçtiğimiz aylarda Google Görseller’den görseli yeni sekmede açmamıza olanak sağlayan butonu kaldırmasıyla tepki çekmişti.

Dev şirket, popüler görsel arama motorunun tasarımını da değiştirmeye karar vermiş gibi gözüküyor.

Mobil cihazlar ile aynı deneyimi vermek için yapıldığı tahmin edilen bu değişiklik sonucunda Google, mobildeki arayüzün oldukça benzer halini masaüstüne taşımış olacak.

Google Görseller değişiyor, mobil deneyim masaüstüne geliyor!

google görseller değişiyor 2

Google‘ın yapacağı bu değişim sadece tasarımsal olacak gibi gözüküyor.

Artık görsel arama sonuçlarındaki bir görsele tıkladığımızda ufak farklı bir pencere karşımıza gelecek. Şu an kullanılan arayüzdekinin aksine benzer görseller ve alakalı arama önerileri görselin alt kısmında bulunacak.

Paylaşma seçeneklerinde de üç noktalı tasarımı kullanacak olan Google, yine mobil arayüzden alışık olduğumuz paylaşma ekranını kullanıcılarına sunacak.

Değişiklik ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor, gizli pencereden görsel araması yaparken değişikliği farkeden bir kullanıcı sayesinde değişikliğin test edildiği ortaya çıktı.

Tamamen rastgele seçilen kullanıcılara sunularak test edilen bu yeni Google Görseller arayüzünün test sürecinin ne kadar daha devam edeceği ise bilinmiyor.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Görseller değişiyor!”

  1. Mt dedi ki:

    Gerekliydi

" Google Görseller değişiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Görseller değişiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Görseller değişiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "