Okunma

Google Gözlükleri Dolaştırmaya Başladı


31 Mayıs 2012 Perşembe 10:16
Google Gözlükleri Dolaştırmaya Başladı

Project Glass adını taşıyan sıra dışı yenilikçi projelerden biri olma özelliğini koruyor. Google’ın kurucularından Sergey Brin’in aktif rol oynadığını gördüğümüz Project Glass’ın (Gözlük Projesi) önümüzdeki yıl raflarda yerini alması bekleniyor.

Sergey Brin, ilginç bir şekilde meşhur gözlükleri Cumhurbaşkanımıza denettikten sonra medyada gözlüklerle çok daha fazla boy göstermeye başladı. Önce Google+ sosyal medya hesaplarında detayları verilen gözlüğün gürültüsü, Brin’in yaptığı bir saatlik TV röportajında sürdü.

Project Glass’ın yanı sıra şirketin Ar-Ge departmanı olan Google X hakkında bilgi veren Brin’in gözlükleri nasıl kontrol ettiği dikkat çekti. Artırılmış Gerçeklik sunan gözlüklerde, görüntülerden fark edileceği üzere yan panel dokunmatik hassasiyete sahip ve tıpkı bir touchpad gibi kullanarak fotoğraflara zum yapabiliyorsunuz.

Etrafta çok dolanmasına rağmen gözlükler önümüzdeki yılın da sonlarına yetişebilir. Bunu Sergey Brin’in şu sözlerinden anlamak mümkün: “Önümüzdeki yıl çıkması için umudum var ancak yine de bu küçük bir umut“.

Gözlüklerin geliştirilmesi için son 2-3 yıldır Google X’te çalışıldığı ve şirketin geleneksel telefon ve bilgisayarın yerini almaya aday projeler üzerinde çalıştığı bilgileri de röportajda yer alan ilginç haberler arasında diyebiliriz. Şanslı TV sunucusunun da denediği gözlüklerin videosu sayfamızdan izleyebilirsiniz.

:: Google Gözlüklerinin Türkiye’de ne zaman kullanılabileceğini tahmin ediyorsunuz?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google Gözlükleri Dolaştırmaya Başladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  muhabir takar takmaz çıkardı la gözlüğü 😀 hayır mı 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  büyük ihtimal türkçe ses desteği olmaz ve bizde kullanamayız 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  çıksa sanırım hemen alacağım bir ürün…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu gozlukle ilgili tek sikintim gizlilik.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ne işe yaradığını da yazsaydınız.

" Google Gözlükleri Dolaştırmaya Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Gözlükleri Dolaştırmaya Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Gözlükleri Dolaştırmaya Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "