Okunma

Google, Gözünü Evin Salonuna Dikti!


07 Nisan 2014 Pazartesi 13:00
Google, Gözünü Evin Salonuna Dikti!

Teknooji şirketlerinin akıllı telefonlardan tabletlere, spor ayakkabılardan oyun konsollarına kadar uçsuz bucaksız bir alanda amansız bir rekabet içinde olduğu görülüyor. Bu alandaki rekabet alanlarından biri de yaşam alanlarının en gözde mekanlarında yer alan multimedya canavarı TV‘ler konusunda.

Türkiye‘de de yoğun ilgi gören TV‘ler Smart TV, Apple TV gibi gibi ürünlerle çok sayıda markayı kapsıyor. Elde edilen son bilgilere göre bu yarışa dahil olmayı hedefleyen şirketlerden biri de Google.

Rakipler belli

Google‘ın Android TV adlı yeni bir platform üzerinde çalıştığı bulgusuna ulaşılırken platfoma dair bazı bilgiler de ele geçirildi. Şirketin hali hazırdaki Google TV platformundan farklı olarak bir bilgisayar platformundan daha çok eğlence platformu olacak olan Android TV, Amazon Fire TV ve Apple TV‘ye benzer özellikler barındıracak.

Ele geçirilen görsellere bakılırsa önemli video uygulaması geliştiriciler Android TV üzerinde çalışmaya başlamış bile. Telefondan kontrol edilebilen televizyona özel web sitelerinin hazırlanmaya başlandığı ve arayüzün de bu yönde geliştirildiği dikkat çekiyor.

Google‘un akıllı cihazlar üzerinden yönetilen, eğlenceli içeriklerle donatılmış bir platform olacağa benzeyen Android TV‘yi ne zaman hizmete sunacağı ise henüz bilinmmiyor.

:: Google’ın gelecekteki teknoloji adımları hakkında ne düşünüyorsunuz?

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Google, Gözünü Evin Salonuna Dikti!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  android tv box,stick yada receiver zaten halı hazırda var…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  64bit işlemci yaptı demiş ya;) )

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kim neyi başlatırsa başlatsın her zaman apple şirketi tam rayına oturttuktan sonra hepsi piyasaya sürüyor. Tamamen taklitciler yani, Bkz : Touch id hali hazırda vardı apple yaptı diğer firmalarda bir akım yarattı. Bkz : 64 bit işlemci yaptı diğer firmalar hoopp sazan gibi atladı. Apple tv zaten biliyoruz kalitesini, hoop google atladı 😀 şunu anlayın, kim önce yaptı davası değil bu, apple yaptımı yapıyor. Polemiğe girmiyor yani. 😉

 4. SDN Okuru dedi ki:

  07.04.2014 19:49 Akıllı TV sektörünü Apple mı başlattı? Ah gençler ah bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bir sektörü başlatmak önemlidir fakat sürdürmek daha önemlidir.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple hangi sektörleri başlatmışbbir sayabilirmisin?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hep mi bir sektörü Apple başlatır? Anlamadım ki?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  xbmc

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Lady Gaga / Artpop Mükemmel bir albüm (Y)

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Lady Gaga

 11. SDN Okuru dedi ki:

  he bide play store ile baglanabilsin tamamdir 😀

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox One bunların hepsini yapıyor 😀

" Google, Gözünü Evin Salonuna Dikti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Gözünü Evin Salonuna Dikti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Gözünü Evin Salonuna Dikti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "