Okunma

Google, Güvenli Değil mi?


20 Nisan 2016 Çarşamba 05:00
Google, Güvenli Değil mi?

Günümüz elektronik, internet çağını başlatan oluşum olarak göze çarpan Google, kimi profesörlere göre başlı başına bir Google Çağı meydana getirdi.

Kendisinden söz etmeye çok fazla gerek duymadan, internet üzerinde aradığımız her şeye sahip olan sistem, gün geçtikçe gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.

Peki, her gün düzenli olarak girdiğimiz, Alexa istatistiklerine göre dünya genelinde bir gün içerisinde en çok ziyaret edilen site konumundaki Google, güvenli mi?

16-04/20/stock-photo-mountain-view-ca-usa-october-view-of-google-office-building-google-is-a-multinational-192086165.jpg

Google Güvenli Mi?

Gelişen internet çözümleri beraberinde, kullanıcılar her geçen gün internet korsanları tarafından sağlanan siber saldırılara maruz kalıyor.

Bu konuda Google üzerindeki servislerden de faydalanan internet korsanları, kullanıcıların girdiği pek çok web sitede tuzak kurmaya devam ediyorlar.

Kullanıcıların kafasında da en güvendikleri sitenin, gün geçtikçe güvensiz olmasına dair soru işaretleri meydana geliyor.

Bu süreçte bir Reddit kullanıcısı, Google’ın Güvenli Tarama Site Durumu Denetim Listeleri’nde, Google.com’un kısmen güvenli olduğunu keşfetti.

Bazı kullanıcıların, kötü amaçlı yazılımları bu web sitesi üzerinden indirdiğini saptadığını ifade eden Reddit kullanıcısı, internet sayfaları ziyaretçilerinin de bu yolla tuzağa sürüklendiğini belirtti.

Başta kullanıcıların kişisel ve finansal bilgilerini elde etmeye yönelik saldırıların, büyük bir kısmının sitenin sağladığı servisler üzerinden sağlandığı Engadget’ta yer alan bir haberde dile getirildi.

Google’ın Güvenlik Tarayıcısı’nın alt kısmında, kullanıcıların panik yapmamaları, son derece güvenli sitelerin bazen zararlı içeriklere maruz kalabildiklerini; fakat Webmaster’ın Güvenli Tarama Güvenlik Durumu’nu güncelledikten sonra, tehlikelerin tamamen geçtiğine dair ibareler yer alıyor.

16-04/20/google-safe-browsing.jpg

:: Google üzerinden gerçekleştirdiğiniz internet deneyiminin güvenli olduğunu düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Google, Güvenli Değil mi?”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gogul bilgilerimizi satıyormu ortamlarda. Söyleniyor nedersiniz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  google iyidir bir şey olmaz…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Zeki M

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google ne zamandır "güvenli" bir site? Hiçbir zaman Google'a güvenmedim ve güvenmiyorum da. Arama motoru dışında hiçbir Google ürününü, o da zorunluluktan, kullanmıyorum. Bu yüzden Google için bunları doğal karşılıyorum.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  google emmiye iftira atacağınıza giriş yapılmıyor onu düzeltin… tutankenshta

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google gibi bir firma daha tanımıyorum adamlar her işi kaliteli yapıyor

 7. SDN Okuru dedi ki:

  "En güvendiğimiz siteye artık güvenmemeli miyiz?" bu soru için artık çok geç ya seve seve yada s s gü***** göre düyadaki internet trafiğinin yaklaşık % 40-50 kadarını google üzerinden geçiyor ve siz ben google ürünü kullanmıyorum her bilgimi alıcak diye güvenmiyeceksiniz 😀
  Yakalandınız beyler kaldırın elleri.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  https kullanın

 9. SDN Okuru dedi ki:

  "En güvendiğimiz siteye artık güvenmemeli miyiz?" demişsiniz. Kim google sitesini en güvendiği site olarak görür???

 10. SDN Okuru dedi ki:

  buraya bile guvenmeyin. 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  abi şaka mısınız ya

" Google, Güvenli Değil mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Güvenli Değil mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Güvenli Değil mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "