Okunma

Google, Hack’lenenleri Tespit Edecek


20 Aralık 2010 Pazartesi 07:50
Google, Hack’lenenleri Tespit Edecek

Google, asıl hizmeti olan arama motoruna yeni özellikler eklemeye devam ediyor. (Google Sesinizden Kişilik Tahlili Yapacak)

Instant Search adlı özellik sayesinde Enter tuşuna basmadan arama sonuçlarını gösteren, Instant Preview ile de siteye girmeden yan tarafta bir ön izlemesini gösterir hale gelen arama motoruna yeni bir özellik daha eklendi.

Eklenen bu yeni özellik güvenlik ile ilgili. Önceden eklenen bir özellik ile, Google’da arama yaptığınızda eğer çıkan sonuçlar arasında zararlı yazılım bulaştırabilecek bir site varsa, sitenin adının altına bir uyarı konuyordu.

 

Site hack kurbanı olmuşsa altta bir uyarı çıkıyor

Bu Siteye Dikkat

Şimdi bu özelliğe hack’lenen siteler de dahil oldu. Eğer arama sonuçlarına yer alan site hack’lenmişse, Google bunu tespit ederek kullanıcıları uyarıyor.

Google Webmaster blog’unda duyurulan bu yeni özellik sayesinde kötü sürprizlerle karşılaşma olasılığımızın düşeceği kesin.

:: Bu yeni özelliği beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Hack’lenenleri Tespit Edecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Hack’lenenleri Tespit Edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Hack’lenenleri Tespit Edecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "