Google Hangouts isim değiştirdi!


09 Nisan 2020 Perşembe 13:30
Google Hangouts isim değiştirdi!

Dünyayı saran Corona virüs salgınının devam etmesi evden çalışanların sayısını artırıyor. Toplantıların video-konferans uygulamalarında yapıldığı şu dönemde Google da kendi konferans uygulaması Hangouts’da değişikliğe gidiyor. Bundan böyle Google Hangouts, Google Meet olarak adlandırılacak.

Yenilenen marka ismi, Google’ın ürün yönetimi müdürleri Karthik Lakshminarayanan ve Smita Hashim tarafından yazılan bir Google Cloud blog yayınında duyuruldu. Bunun yanı sıra blog yazısı, Google Meet’in toplantı güvenliğini sağlamak için listelediği bir dizi gizlilik önlemlerini de içeriyor.

Yenilenen marka ismi devam eden çalışmalara bir işaret olabilir

Google, hizmet adını resmi olarak değiştirdiğini doğruladı. Google ayrıca Meet’in; Gmail, Dokümanlar, E-Tablolar ve Drive gibi markaları da içeren işletme hizmetleri portföyü olan G Suite’in bağımsız bir parçası olduğunu da doğruladı. Hangouts markasının kısa mesajlaşma kolu olan Hangouts Chat de paketin bir parçası.

Google Meet

Yeniden markalama halen devam eden bir çalışmanın işaretlerini gösteriyor. Google Hangouts iOS App Store’da eski adı Hangouts Meet by Google olarak devam ediyor. Aynı şekilde G Suite açılış sayfası da eski adını koruyor. Marka ismi güncellemesi, Covid-19 salgını nedeniyle iş yerlerinin toplantılarını çevrimiçi hale getirmeye başladığı bir zamanda geliyor.

Yeni ismi ile Google Meet’in kullanımında ciddi bir artış var

Google Meet’in kullanımı Ocak ayı ile kıyaslandığında 25 kat bir artış görülüyor. Google’ın geçtiğimiz ay açıkladığı verilere göre hizmet günde 2 milyondan fazla yeni kullanıcı kazanıyor. Hangouts video-konferans uygulamaları arasında iyi bir kullanım oranına sahip değildi. Dolayısıyla Google bu konuda bir atağa geçmek istiyor olabilir. Yenilenen marka ismi, müşterilerin Zoom veya diğer alternatiflere yönelmek yerine Google Meet’ı ciddiye almasına yardımcı olabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Hangouts isim değiştirdi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Hangoutsu emin olun kurucusu bile kullanmıyordur;)

" Google Hangouts isim değiştirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Hangouts isim değiştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Hangouts isim değiştirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 2. 2 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
 3. 3 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
 4. 4 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
 5. 5 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!
 6. 6 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
 7. 7 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 8. 8 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
 9. 9 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
 10. 10 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?