Okunma

Google, Hangouts kullanıcılarını üzecek!


25 Mart 2017 Cumartesi 05:00
Google, Hangouts kullanıcılarını üzecek!

Google’ın popüler mesajlaşma uygulamarından birisi olan Hangouts, SMS desteği sayesinde birçok kullanıcı tarafından internet üzerinden yapılan görüşmelerin yanı sıra ana mesajlaşma uygulaması olarak kullanılıyor.

Kullanıcılar bir yandan Hangouts üzerinden görüşmelerini gerçekleştirebilirken, diğer yandan gelen SMS’leri yine uygulama üzerinden görüntüleyebiliyor, cevap yazabiliyor.

Son dönemde Hangouts ile ilgili ilginç planları olan Google’ın bunlardan ilkini hayata geçirmeye hazırlandığı ortaya çıktı.

Hangouts için SMS desteği sona eriyor!

Google, ilk olarak G-Suite kullanıcılarına gönderilen ve daha sonra Reddit‘te ortaya çıkan bir e-posta ile Hangouts uygulamasının SMS desteğini 22 Mayıs tarihinde sonlandıracağını açıkladı.

17-03/25/hangouts-phone-1490401012.jpg

Yani, kullanıcılar 22 Mayıs tarihinden sonra Hangouts’u, hem bir Google mesajlaşma uygulaması hem de metin mesajı uygulaması olarak kullanamayacaklar.

Google’ın, son dönemde Hangouts’u daha kurumsal bir platform haline dönüştürmek için çalışmalar yürütmesi, bu kararın alınmasında başlıca sebeplerden birisi olarak gösteriliyor.

:: Google Hangouts’un SMS desteğinin kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Google, Hangouts kullanıcılarını üzecek!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kaldırsınlar şu saçma uygulamayı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç kullanmadım devre dışı bırakıyorum genelde

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç kullanmadım. kullanmayıda düşünmediğim gereksiz bir uygulama..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Skype a rakip olma çabaları vol 13533

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Google duo hangouts un yerini alacak deniyordu

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bye bye hangout

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Kötü olmuş

" Google, Hangouts kullanıcılarını üzecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Hangouts kullanıcılarını üzecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Hangouts kullanıcılarını üzecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "