Okunma

Google Haritalar dikkat çeken özelliğe kavuşuyor


18 Ekim 2019 Cuma 12:30
Google Haritalar dikkat çeken özelliğe kavuşuyor

Google Haritalar, Android cephesinde bir süredir kullanımda olan özelliğini iOS cihazlar için sunmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, artık trafik sorunlarını bildirmek daha kolay hale geliyor. Google Haritalar yeni rapor etme özelliği ile beraber bir süredir Waze‘de bulunan birçok özellik Google Haritalar için geliyor. Kullanıcılar artık Google Haritalar’da trafik sıkışık olduğunda ya da bir sürücü hız sınırını aştıysa bunu bildirebilecek. Yerleşik olarak Speed Camera ile bütünleşen uygulama, ilerleyen günlerde daha da fonksiyonel hale gelecek.

Google Haritalar yeni rapor etme özelliği kazanıyor

Geçen yıl satın alınan Waze’de söz konusu özelliği görüyor olsak da Google Haritalar rapor etme özelliğini yeni kazanıyor. Kullanıcılar herhangi bir kaza durumunda ya da yolların kapanması durumunda bu yeni özelliği kullanabilecek. Trafik bir yerde sıkıştığı zaman da kullanılabilecek bu özellik ile yakın zaman içinde trafik olayları rapor edilebiliyor olacak.

Google Haritalar’ın yeni özelliği iOS cihazlarla uyumlu hale getirilecek. Bir blog yazısında ortaya çıkan başka bir detaya göre, bu özellik iPhone kullanıcıları için bir kısmı sunulmuş durumda. Bunlar ise hız sınırını aşma ve trafik sıkışıklığını bildirme özelliği diyebiliriz. Bir trafik olayını bildirmek için uygulamanın navigasyon arayüzünde yer alan buton ile kolayca halledebileceksiniz.

Google-Haritalar-yeni-rapor-etme-özelligi

Ancak yine de söz konusu bütün özelliklerin kazanılması için Google biraz daha beklememiz gerektiğine işaret ediyor. Bu Ekim ayının son haftalarında yayınlanacak bir güncelleme ile kullanıcalara bahsedilen özellikler sunulacak. Bu özellikler arasında, yol çalışmalarını bildirmeyle beraber, yoldaki şeritlerin kapanması ve engelli araçlarının olup olmadığı ya da  yolda herhangi bir nesne var mı yok mu bunların bildirileceği söyleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Google Haritalar dikkat çeken özelliğe kavuşuyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Birkaç kilometre daha kısa diye tarla yoluna soktu, bir seçenek olmalı, sadece ana ve asfalt yollar diye…

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tttt

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  “Adam” ın biri google uygulamalarını kaldırıyorum demiş. Kullanmasını bilmiyorsan sil gitsin zaten kendinide. 🙂

 4. Anonim dedi ki:

  Yandex de var zaten .

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnternet olmadan sadece araba ile yol gösteriyor. Çevrimdışı olarak yaya ve otobüsleri de göstermesi lazım o şekilde güzel olur.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Zaman çizelgesi hala yok!

 7. Anonim dedi ki:

  bilmediğim bir şehirde yanlış yola saptıktan sonra uyaran bir sistem… ancak at arabasıyla gidersem faydalanabilirim google haritalardan. Bir türlü düzeltemediler hatalarını

 8. astala_vistametin dedi ki:

  GOOGLE HARİTALAR BEŞ PARA ETMEZ NEDENİ İNTERNET OLMADAN KULLANAMIYORUZ.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Çevrimdışı kullanım mevcut ve çok stabil.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Internet olmadan trafik bilgisi alınamaz ki

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

   İnternetsiz kullanım mevcut. Google Maps Offline haritalar…

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  ShiftdeleteNet , google net değil

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olsa ne olur. Bütün telefonlarda zaman çizelgesi çalışmıyor. Tam 2 ay oldu. Hadi kaza oldu haber verelim vermesine lakin daha senin yerini tespit edemiyor. Geri bildirimlere cevap yazılmıyor. Türk yetkili sorun olduğunu kabul ediyor, o da çaresiz. Sildim telefonumdan haritaları. En yakın zamanda tüm google bileşe lerini de hesabınıda kaldıracağım. Fakat adam tezgahı iyi kurmuş. Şimdilik birer birer siliyorum. Tavsiye ederim. Kaldırın telefonunuzdan da bakalım gününüz berbatmı güzelmi seyredin.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Google fotoğrafları da kaldırdınız mı? Ben çok memnunum da sormak istedim.

" Google Haritalar dikkat çeken özelliğe kavuşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar dikkat çeken özelliğe kavuşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar dikkat çeken özelliğe kavuşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "