Google haritalar için AR özelliği tanıtıldı


31 Mart 2021 Çarşamba 11:10
ABONE OL
Google haritalar için AR özelliği tanıtıldı

Google, iç mekan navigasyonuna yardımcı olacak; yeni bir eklenti ve çevre dostu sürüş rotaları için öneriler de dahil olmak üzere; Google Haritalar için planlanan bir dizi yeni özelliğini duyurdu. Duyurulan özellikler tek seferde herkesin kullanımına açılmayacak.

Google haritalar iç mekan için AR teknolojisini kullanacak

Google’ın Live View artırılmış gerçeklik (AR) özelliğini havalimanlarına, toplu taşıma istasyonlarına ve alışveriş merkezlerine getirmesi, en büyük yenilik olarak gösteriliyor. Daha önce yalnızca dış mekanlarda çalışan “canlı yönlendirme”, telefonunuzu yukarıda tutarak, kameranızı çevrenizdeki dünyaya doğrultmanızı istiyor. Ardından gideceğiniz yere işaret okları ve simgeleri görmenize sağlayarak gideceğiniz yere sizi götürüyor.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/google-haritalar-icin-ar-ozelligi-tanitildi-3.jpg

Şimdilik Chicago, Los Angeles, San Francisco ve Seattle’daki bazı alışveriş merkezlerinde kullanılabilen özelliğin; önümüzdeki aylarda Tokyo ve Zürih’teki belirli toplu taşıma istasyonlarında, havalimanlarında ve alışveriş merkezlerinde kullanıma açılması bekleniyor. Ayrıca Google, daha fazla şehrin “yolda” olduğunu söylüyor.

Google haritalar sadece bu özellikle yetinmeyip; Android ve iOS‘taki yol tarifleri için arayüzü yenilemeyi planlıyor. Şu anda, farklı ulaşım seçenekleri hakkında bilgi almak için farklı sekmeler arasında geçiş yapmanız gerekiyor. Şirket, Haritalar’ın tercih ettiğiniz modlara öncelik verebileceğini ve belirli şehirlerde; (örneğin New York’taki metro gibi) popüler alanları listenin üst sıralarına koyabileceğini söylüyor. Bu yeni arayüz, önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanıma sunulacak.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/google-haritalar-icin-ar-ozelligi-tanitildi-2-horz.jpg
Google, yol tarifi arayüzüne ek olarak; daha düşük yakıt tüketimi için optimize edilmiş yeni bir sürüş rotası ekliyor. Çevre dostu rota, bir konuma giden en hızlı rota ile yaklaşık aynı tahmini varış noktasına sahipse; Haritalar varsayılan olarak yakıt tasarruflu rotayı kullanacak. Eğer isterseniz bunu ayarlardan değiştirebilirsiniz. Google, yakıt açısından verimli bu yeni rotaları 2021 yılının sonlarında ABD’de; ileriki zamanlarda ise küresel olarak kullanıma sunmayı planlıyor.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google haritalar için AR özelliği tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google haritalar için AR özelliği tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google haritalar için AR özelliği tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!