Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor!


28 Mayıs 2020 Perşembe 22:45
Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor!

Google haritalar, konum atma özelliği için yeni bir güncelleme duyurdu. Buna göre uygulama üzerinden  konum paylaşımı daha pratik bir hale geliyor.

Haritalar, bugün dünyanın en yaygın kullanılan harita uygulamalarının başında geliyor. Ancak halihazırda, mevcut konumunuzu paylaşmak pek de kolay değildi. Peki yeni özellik neler getirecek?

Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor

Google, bundan yaklaşık beş yıl önce duyurduğu, Haritalar Plus kodları ile, konum paylaşımı için kodların kullanımının yolunu açmıştı.

Ancak bu kodların kopyalanması ya ezberlenmesi hiç o kadar da kolay değil. Aynı zamanda firma bu özelliği çok da duyuramadığı için çoğu kişi bu altı haneli koda nasıl ulaşacağını bilmiyor.

google-haritalar-ile-konum-atma-ozelligi

Bugün ortaya çıkan yeni bir güncellemeye göre, Haritalar içinden bu kodları paylaşmak çok daha kolay hale getirildi. Bugün dilimize konum atma şeklinde giren bu tabiri artık, uygulama üzerinden gerçekleştirmek de mümkün.

Google haritalar Plus kodları nasıl paylaşılır?

Öncelikle telefonunuzdan, Haritalar uygulamasını açıyorsunuz. Uygulamayı açtığınızda, harita üzerinde kendi konumunuzu mavi bir noktada görüyorsunuz. Yapmanız gereken, konumunuzu gösteren bu mavi imlece hafifçe tıklamak.

Tıkladıktan sonra karşınıza mavi bir ekran çıkıyor. Bu ekranda konumunuzu paylaşın seçeneğine tıkladıktan sonra, WhatsApp ve diğer platformlar üzerinde konum atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca paylaşımın ne kadar süreceğini de bu paylaşım ekranın sol üst kısmından ayarlayabiliyorsunuz.

Her ne kadar WhatsApp üzerinden konumunuzu paylaşma hala daha pratik olsa da, bu özellik sayesinde konum paylaşma her platformda kolay bir şekilde yapılabilecek.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Google Haritalar konum paylaşma özelliği gerçekten de kullanışlı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.




Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İstenilen şey : Başkasının telefonunu kaydetmeden konum göndermek
  Yapılan : zaten paylaşılabilen konumun kodunuda paylaşmak

" Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
 8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
 9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
 10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)