Okunma

Google gerçek dünyayı oyunlara getiriyor!


14 Mart 2018 Çarşamba 23:30
Google gerçek dünyayı oyunlara getiriyor!

Bir dönem fenomen haline gelen Pokemon Go gibi konum tabanlı mobil oyunlar oldukça seviliyor ve adeta bağımlılık yaratmayı başarıyor. Bu türdeki mobil oyunların gücünü Google Haritalar servisinden alması için şimdi de özel bir haritalama platformu duyuruldu.

Konum tabanlı mobil oyunlara Google Haritalar dopingi!

Sonraki Pokemon Go oyununa büyük katkı sağlayacağını söyleyebileceğimiz platform sayesinde, oyun geliştiriciler çok daha kolayca gerçek dünya oyunları hazırlayabilecekler. Oyunlar için Haritalar platformu üç ana bölümden oluşuyor. İlki giriş yapan geliştiricilerin gerçek zamanlı Haritalar verilerine erişebilecek olması. Buna bağlı olarak Google, Unity için de yeni bir yazılım geliştirme kiti sunuyor. Bu kit, haritalama verilerinin oyuna aktarılması kolaylaştırılıyor. Son olarak yeni API ile geliştiricilerin gerçek dünya konumlarında oyun deneyimleri oluşturmasına olanak sağlanıyor.

Google Haritalar

Geliştiricilerin gerçek dünya haritalarını ve bu haritalardaki konum veya binaları bilim kurgu ve hayal alemlerine dönüştürmesi ile markaların oyunlaştırma çalışmaları da hız kazanabilir. Yani eşsiz oyun ortamları oyuncuları bekliyor. Ayrıca API, oyun ve artırılmış gerçeklik için önem ve popülerliğe göre en iyi yerleri de tespit edebiliyor.

Google bu yeni servisini kullanacak üç oyun geliştiriciyle anlamış durumda. The Walking Dead Our World, Jurassic World Alive ve Ghostbusters World servisi kullanacak ilk oyunlardan olacak. Bu oyunların da çıkışıyla birlikte sokaklarda zombi, dinozor veya hayalet kovalayan insanlar görürseniz şaşırmayın. Şimdiden bizden söylemesi. Ayrıca, bu oyunlar sebebiyle Pokemon Go’da da olduğu gibi oyuncuların düşebileceği durumlar sık sık gündeme gelecek diye tahmin etmek güç değil.

:: Google’ın oyun geliştiriciler için sunduğu haritalama platformu konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google gerçek dünyayı oyunlara getiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google gerçek dünyayı oyunlara getiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google gerçek dünyayı oyunlara getiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "