Google haritalar için Live View güncellemesi


02 Ekim 2020 Cuma 07:00
Google haritalar için Live View güncellemesi

Google haritalar, AR destekleyen telefonlar için Street View haritaların bir gelişmiş versiyonu olan Live View özelliği  harita desteğini bir senedir sunuyor. Şimdiye kadar birçok hatayla karşımıza çıkan özellik, yeni Google haritalar güncellemesi ile çok daha kullanışlı bir hale geliyor.

Google haritalar Live View ve yeni özellikler

Eğer artırılmış gerçeklik teknolojisi destekleyen bir telefonunuz varsa, haritalar tarafından sunulan bu AR özelliğini kullanabilirsiniz. Live View özelliği geçen sene ortaya çıkmış, kısa sürede AR desteğine sahip Android ve iOS kullanıcıları bu ilginç özelliği denemişti. Ancak Google haritaların bu AR destekli özelliği uzun süredir belli hatalar içeriyordu.

Haritalar üzerinde işaretlediğiniz yere Live View üzerinden gitmeye çalıştığınızda, bu işaretleme canlı görünüm özelliğinde yanlış bir konuma sizi götürebiliyordu. Google tarafından  yeni getirilen güncellemeyle birlikte, artık AR özelliğinin yüksekliği de hesaba katmasını sağlanacak. Böylece haritalar uygulaması sizi çok daha doğru bir şekilde yönlendirebilecek.

Doğru işaretlemenin dışında, canlı görünüm özelliği ile birlikte, Google ünlü meydanları, tarihi yer ve tanınmış yerleri haritada öne çıkaracak. Daha önce sadece işaretlenmiş olan ünlü yerlere artık nasıl gidebileceğiniz de yeni güncellemeyle birlikte gelmiş oldu.

google haritalar, live view özelliği, gogoogle haritalar güncellemesi

Eski hali                                            Yeni hali

Eğer bir şehre ilk defa geliyorsanız bu AR özelliği sayesinde, önemli bina, tarihi mekan ve müzelere bu AR harita yardımıyla çok daha kolay gitmeniz mümkün. Şu an için bu yeni Google haritalar güncellemesi henüz Android tarafında beta kullanıcılarına dağıtılmaya başlamış görünüyor. Güncellemenin kısa süre içinde Android tarafına gelmesi bekleniyor. iOS kullanıcıları ise bir iki hafta daha beklemek zorunda kalacak.

Bu özelliği kullanabilmek için Android için ARCore, iOS için ise ARKit desteğine sahip olan bir akıllı telefonunuz olması gekiyor. Bu arada her ne kadar AR haritalar yenilik gibi sunulmuş olsa da, ilk defa Nokia tarafından Here haritalar ile yıllar önce karşımıza çıkan bir özellikti.

Tabii ki o dönemde AR teknolojisi bu kadar gelişmediği için tam anlamıyla canlı bir AR özelliği sunulamıyordu. Sizce Google Haritalar Live View özelliği nasıl? Deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google haritalar için Live View güncellemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google haritalar için Live View güncellemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google haritalar için Live View güncellemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!