Google haritalar için Live View güncellemesi


02 Ekim 2020 Cuma 07:00
Google haritalar için Live View güncellemesi

Google haritalar, AR destekleyen telefonlar için Street View haritaların bir gelişmiş versiyonu olan Live View özelliği  harita desteğini bir senedir sunuyor. Şimdiye kadar birçok hatayla karşımıza çıkan özellik, yeni Google haritalar güncellemesi ile çok daha kullanışlı bir hale geliyor.

Google haritalar Live View ve yeni özellikler

Eğer artırılmış gerçeklik teknolojisi destekleyen bir telefonunuz varsa, haritalar tarafından sunulan bu AR özelliğini kullanabilirsiniz. Live View özelliği geçen sene ortaya çıkmış, kısa sürede AR desteğine sahip Android ve iOS kullanıcıları bu ilginç özelliği denemişti. Ancak Google haritaların bu AR destekli özelliği uzun süredir belli hatalar içeriyordu.

Haritalar üzerinde işaretlediğiniz yere Live View üzerinden gitmeye çalıştığınızda, bu işaretleme canlı görünüm özelliğinde yanlış bir konuma sizi götürebiliyordu. Google tarafından  yeni getirilen güncellemeyle birlikte, artık AR özelliğinin yüksekliği de hesaba katmasını sağlanacak. Böylece haritalar uygulaması sizi çok daha doğru bir şekilde yönlendirebilecek.

Doğru işaretlemenin dışında, canlı görünüm özelliği ile birlikte, Google ünlü meydanları, tarihi yer ve tanınmış yerleri haritada öne çıkaracak. Daha önce sadece işaretlenmiş olan ünlü yerlere artık nasıl gidebileceğiniz de yeni güncellemeyle birlikte gelmiş oldu.

google haritalar, live view özelliği, gogoogle haritalar güncellemesi

Eski hali                                            Yeni hali

Eğer bir şehre ilk defa geliyorsanız bu AR özelliği sayesinde, önemli bina, tarihi mekan ve müzelere bu AR harita yardımıyla çok daha kolay gitmeniz mümkün. Şu an için bu yeni Google haritalar güncellemesi henüz Android tarafında beta kullanıcılarına dağıtılmaya başlamış görünüyor. Güncellemenin kısa süre içinde Android tarafına gelmesi bekleniyor. iOS kullanıcıları ise bir iki hafta daha beklemek zorunda kalacak.

Bu özelliği kullanabilmek için Android için ARCore, iOS için ise ARKit desteğine sahip olan bir akıllı telefonunuz olması gekiyor. Bu arada her ne kadar AR haritalar yenilik gibi sunulmuş olsa da, ilk defa Nokia tarafından Here haritalar ile yıllar önce karşımıza çıkan bir özellikti.

Tabii ki o dönemde AR teknolojisi bu kadar gelişmediği için tam anlamıyla canlı bir AR özelliği sunulamıyordu. Sizce Google Haritalar Live View özelliği nasıl? Deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google haritalar için Live View güncellemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google haritalar için Live View güncellemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google haritalar için Live View güncellemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi