Bir Google hizmeti daha son buluyor


04 Ocak 2020 Cumartesi 17:00
Bir Google hizmeti daha son buluyor

Google, her yıl yeni bir yapılanmaya girerek fazla kullanılmayan hizmetlerini kapatıyor. Daha önceki yıllarda sohbet uygulamaları, rss servisi gibi bir çok Google hizmeti son bulmuştu. Peki şimdi sıra hangi hizmette?

Google, özellikle son dönemlerde çok daha büyük bir yapıya kavuştu. Her yıl yeni projeler ve yeni geliştirmelerle karşımıza çıkan İnternet devi, bazı hizmetlerine de yol veriyor.

Hangi Google hizmeti son bulacak?

Google haberler aslında uzun yıllardır devam eden ve en çok kullanılan hizmetlerden biri. Çoğu Android kullanıcısı farkında olmadan keşfet aracılığıyla her gün Google Haberler üzerinden günceli takip ediyor.

İşte Google Haberler uygulamasının bir parçası olan basılı dergi aboneliği Google tarafından sonlandırılıyor. Bu hizmet basılı dergilerin dijital baskılarını okumak ve tek bir yerden bu abonelikleri yönetmek isteyenler için kullanılıyordu.

Ancak Google, elindeki verilere göre bu uygulamanın artık yeterince kullanılmadığını ve kullanıcılara hitap etmediğini düşünüyor.

Bir zamanlar hepimizin kütüphanesinde başrolü oynayan dergiler, şimdilerde ise büyüyen İnternet sonrası zor bir dönem geçiriyor. Dijitalleşerek bu yıkımdan biraz da olsa kurtulan dergileri, bu Google hizmeti devre dışı kalınca daha da zor günler bekliyor  gibi.

google hizmeti, google haberler

Ülkemizde dergiler büyük zorluklarla ayakta kalmaya çalışsalar da, dünyada dergi halen önemli bir içerik kaynağı. Ancak bu dergiler özellikle son yıllarda önemli bir dijital abone sayısına da sahip.

Bu hizmetin bu abonelerin ne kadarı tarafından etkin olarak kullanıldığı bilinmese de, hizmetin son bulmasının dijital abonelik sistemi üzerinde etkisi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Türkiye’de pek kullanılmasa da, Google tarafından alınan kararlar tüm dünyada etki yaratabiliyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz, dergiler gerçekten de bu hamleyle dijital dünyanın dışına mı itildi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bir Google hizmeti daha son buluyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Google çok uygulama çıkardı gereksiz çoğu gereklide var gereksizdir

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence de Google’ın bir uygulaması gereksiz…

" Bir Google hizmeti daha son buluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Google hizmeti daha son buluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Google hizmeti daha son buluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 2. 2 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 3. 3 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 4. 4 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 5. 5 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 6. 6 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 7. 7 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 8. 8 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 9. 9 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 10. 10 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme