Okunma

Google Home Mini geliyor!


20 Eylül 2017 Çarşamba 04:00
Google Home Mini geliyor!

Google’ın 4 Ekim tarihinde düzenleyeceği etkinlikle yalnızca Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini tanıtmayacağı biliniyor. Çünkü firmanın bu tarihte farklı planları var ve bunlardan birinin de Google Home Mini olduğu ortaya çıktı.

Google Home Mini nedir?

Google Home Mini adından da anlaşılabileceği üzere şu sıralarda oldukça popüler olmaya başlayan ve South Park dizisinin bile bir bölümünü tamamen kendisine ayırdığı Google Home adlı akıllı hoparlörün yeni sürümü.

Fakat 49 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı ve Google Home’dan daha ufak ve kompakt bir model olacağını da belirtmemiz gerekiyor. Şimdilik cihaz hakkında elimize ulaşan bilgiler ise oldukça kısıtlı.

17-09/20/google-home-mini-sdn-shiftdelete.jpg

Örneğin Google Home’da olduğu gibi dahili bir bataryaya sahip olmayacağını ve kullanmak için sürekli olarak prize takılı şekilde bırakmanız gerektiğini söylememiz mümkün. Ayrıca boyutlarının ufalması nedeniyle de Google Home’dan daha kalitesiz bir hoparlör olacağı düşünülüyor. Son olarak da cihazın üzerinde yer alan dört noktanın da, cihaz ile iletişime geçtiğinizi anlayabilmenize yarayacağı tahmin ediliyor.

Şimdilik Google Assistant ile birlikte gelecek olan Google Home Mini hakkında söyleyebileceklerimizin tamamı bunlardan ibaret olsa da, 4 Ekim tarihinde Google’ın etkinliğinde cihazın tüm detaylarının ortaya çıkacağını da hatırlatalım.

:: Akıllı hoparlörler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Home Mini geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Home Mini geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Home Mini geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "