Google Home’a önemli güncelleme!


2017-04-20 23:00:00
Google Home’a önemli güncelleme!

Bundan yaklaşık 10 gün önce Google Home’a çoklu kullanıcı desteğinin ekleneceği haberleri internette dolaşmaya başlamıştı ama Google kanadından resmi bir açıklama bugüne dek yapılmamıştı. Gelen açıklamayla Google Home’un artık altı kullanıcıya kadar destek vereceği öğrenildi.

Google Home ne işe yarar?

Google Home, Google tarafından piyasaya sürülen bir akıllı hoparlör ve içerisinde bir kişisel asistan barındırıyor. Kendisine gün içerisinde çeşitli sorular yöneltebiliyor ve son dönemde gelen güncellemelerle alışveriş dahi yapmasını sağlayabiliyorsunuz.

17-04/20/googlehome.png

Şimdi bu özellikleri artık altı farklı kullanıcı aynı anda kullanabilecek. Daha önce bir kişinin sesini tanıyabildiği için yalnızca bir kullanıcıya destek veren Google Home, gelen güncellemenin ardından artık altı kullanıcı desteği vermeye başladı.

Bunu da insan seslerini ayırabilmesini sağlayan ufak bir yazılım güncellemesi sayesinde yapabilecek. Konuşan kişinin kim olduğunu ses tonundan algılayacak olan Google Home, kişiye özel yanıtlar da verebilecek.

Google Home’a kullanıcı eklemek istediğinizde kendisine gidip Ok Google ve Hey Google kalıplarını ikişer kez tekrarlamanız yeterli. Bunu yaptığınız zaman sesiniz analiz edilecek ve Google Home artık sizi de dinlemeye başlayacak.

 

:: Google Home hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google Home’a önemli güncelleme!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Amazon echo bundan kat kat iyi.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Çöp.

  Yorum yazın