Okunma

Google’dan iade isteyen kullanıcıya sürpriz!


22 Nisan 2019 Pazartesi 23:15
Google’dan iade isteyen kullanıcıya sürpriz!

Google Pixel 3, güçlü özellikleri ile oldukça dikkat çeken bir model. Bununla birlikte her markada olabileceği gibi, bazı Pixel 3 modellerinde de sorunlarla karşılaşmak mümkün olabiliyor. Yurt dışında yaşayan bir Reddit üyesi, Pixel 3 modelinde yaşadığı bazı sorunlardan dolayı telefonunu iade etmek istedi. Google iade talebinde bulunan kullanıcıya çok farklı bir yanıt verdi. Yaşanan ilginç olayla ilgili detaylar haberimizde.

Google iade isteyen kullanıcıya 10 adet Pixel 3 gönderdi!

Reddit kullanıcısı Cheetoz tarafından aktarılan bilgilere göre, kullanıcı arızalı Pixel 3 modelini göndererek para iadesi talebinde bulundu. Bu talebin ardından kullanıcıya 80 dolarlık bir vergi iadesi ödendi. Cheetoz kalan 820 dolarlık tutarın neden ödenmediğini araştırırken, şok edici bir olayla karşılaştı. Google, iade talebi isteyen kullanıcıya 10 adet Pixel 3 daha göndermişti.

Google iade

Google yasal olarak kullanıcıyı, ürünleri geri göndermeye zorlayamaz. Ancak Cheetoz, bu ürünleri iade etme noktasında ısrarcı gibi gözüküyor. Kullanıcı şu an bulunduğu konumda avantajlı olduğunu kabul etse de, bu durumun doğru olmadığını düşünüyor. Eğer parasının geri kalan kısmı ödenirse, gönderilen cihazları iade edeceğini belirten kullanıcı, para ödemesi yapılmazsa gönderilen telefonları satarak telafi edeceğini de söylüyor.

Cheetoz tarafından yapılması istenen iade tutarı, yaklaşık 820 dolar. Bununla birlikte Google tarafından gönderilen 10 adet Pixel 3 ise yaklaşık dokuz bin dolar ediyor.

Sizin bu durumla ilgili görüşleriniz neler? Aynı durum sizin başınıza gelse, nasıl bir yol izlerdiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

59 yorum - “Google’dan iade isteyen kullanıcıya sürpriz!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sesini çıkarma.

  Sus payı.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Helal olsun google pixcele alkişlanacak bir hareket bu

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Google amca Reklamın kralını yapmış..

 4. Anonim dedi ki:

  Batı bitmiş. Ahlaki çöküş, yozlaşma, bilimum kötü şeyler içeren yorum.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Google’a o telefonların maliyeti daha düşük olabilir. 🙂 parayı göndermek yerine ürünler sende kalsın diyebilir

 6. Anonim dedi ki:

  Benim anladığım 10 pixel 3 maliyeti 820 dolar 😀

" Google’dan iade isteyen kullanıcıya sürpriz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan iade isteyen kullanıcıya sürpriz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan iade isteyen kullanıcıya sürpriz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "