Okunma

Google ile Ford İşbirliği!


12 Ocak 2016 Salı 05:30
Google ile Ford İşbirliği!

Sürücüsüz araçlarla ilgili neredeyse her geçen gün yeni bir gelişme oluyor. Gelen haberlere göre Ford ve Google, sürücüsüz araç üretmek için kolları sıvamış.

Wall Street Journalist‘in yaptığı habere göre iki şirket, Ford‘un arabalar konusundaki tecrübesiyle Google‘ın yazılım ve sürücüsüz araç deneyimlerini ekleyerek kusursuzu istiyor.

Aslında Google, zaten kendi sürücüsüz otomobiline sahip. Ford ile yaptığı bu ortak çalışmada Google‘ın yükü daha fazla.

Ford‘u yanına seçmesinin nedeni olarak Ford‘un sahip olduğu fabrikalarla seri üretim durumunda destek alabilecek olması ve şirketin sektördeki yıllardır süre gelen başarısı ile tecrübesi gösteriliyor.

16-01/12/autonomous_fusion_ric_pa_200-1452554162.jpg

Anlaşmaya ilişkin henüz resmi bir açıklama veya belge bulunmuyor. Eğer gerçekten bir işbirliği var ise Google‘ın yazılımıyla Ford‘un tecrübesini barındıran akıllı arabayı yakın bir zamanda görebiliriz.

Önümüzdeki aylarda New York ve Geneva‘da yapılacak iki adet otomobil fuarı bulunuyor. Fakat Google‘ın aracı gözler önüne sermek için kendi geliştirici etkinliği olan I/O konferansını bekleyeceği yönünde güçlü tahminler mevcut.

:: Google ile Ford işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google ile Ford İşbirliği!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel bir proje olur aslında gelmesi tüketiciye yarar..

" Google ile Ford İşbirliği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ile Ford İşbirliği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ile Ford İşbirliği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "