Okunma

Google ile Levi’s Akıllı Ceket Üretiyor!


22 Mayıs 2016 Pazar 12:00
Google ile Levi’s Akıllı Ceket Üretiyor!

Google I/O 2016 etkinliğinde yenilikçi çalışmalarını açıklamaya devam ediyor. İlk olarak 2014 yılında gündeme gelen Project Ara hakkında oldukça ilerleme kaydeden Google, geçtiğimiz yıl duyurulan akıllı ceket konusunda da ciddi gelişmeler yaşamış.

Google ile Levi’s işbirliği ile akıllı ceket Commuter geliyor!

Google geçtiğimiz yılki geliştirici konferansında duyurduğu Project Jacquard isimli teknoloji ile giyilebilir teknolojilere yeni bir soluk getireceğini duyurmuştu.

Bu teknoloji üzerinde çalışmalar yapan Google, Levi’s ile işbirliğine giderek ciddi ilerlemeler yaşadı. Kullanılan iletken kumaş sayesinde giyim eşyalarını bir tür ekrana çeviren bu teknoloji, dokunmayı basıncı ve elin konumunu algılayabiliyor.

Project Jacquard kapsamında Levi’s ile geliştirilen bu cekete Commuter adı verilirken, akıllı ceketin önümüzdeki yıl satışa çıkacağı da müjdelendi. Standart bir ceket görünümüne sahip olan Commuter, genel olarak bisiklet kulllanıcılarını kendisine hedef kitle olarak seçmiş durumda.

Ceketin sol koluna Commuter özellikleri yerleştirilirken müzik uygulamasını buradan yönetebilecek ya da gitmeyi istediğiniz yer için harita uygulamasına komut verebileceksiniz.

Elbette yıkanabilir özelliğe sahip olan Commuter’dan sadece yıkama öncesinde Bluetooth aparatını çıkartmanız gerekiyor. Project Jacquard teknolojisini kullanan başka giysilere de uygulanması için Levi’s ile çalışmalar sürerken Commuter ise 2017 yılının ilkbahar aylarında piyasadaki yerini alacak.

:: Akıllı ceket hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google ile Levi’s Akıllı Ceket Üretiyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Satacaklar 1 milyara akıllı diye

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Burada tutmaz.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Şu Google'a desekte akıllı seçmen üretse keşke seçimlerde lazım olur

" Google ile Levi’s Akıllı Ceket Üretiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ile Levi’s Akıllı Ceket Üretiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ile Levi’s Akıllı Ceket Üretiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "