Google’ın Instagram ve WhatsApp kararı şaşırttı


30 Haziran 2020 Salı 19:25
Google’ın Instagram ve WhatsApp kararı şaşırttı

Google; bilindiği üzere, kullanıcıların Instagram ve WhatsApp’taki fotoğraf ve videolarını Google Fotoğraflar içerisinde yedekliyordu. Ancak şirket, bu konuda yeni bir karar aldı. Otomatik olarak yapılan Instagram yedeklemesi ile WhatsApp yedeklemesi durdurulacak. Artık yedekleme işlemlerini kullanıcılar kendileri yapacak.

Google, otomatik yedeklemeyi durduruyor! Sebebi ise COVID-19

Corona virüs salgını sürecinde, dijital platformlar internet trafiğini kontrol altında tutmak için belli kararlar aldı. YouTube ve Netflix, görüntü kalitesinden kısmıştı, şimdi ise Google yedekleme tarafında bir hamle yapıyor. Firma, otomatik yedeklemeyi durduruyor. Bu kararın şaşırtıcı tarafı ise pandemi sürecinin başında değil de ilerleyen zamanda alınması oldu.

Bu karar ile otomatik yedekleme durduruldu ancak kullanıcılar hala Google Fotoğraflar ile videolarını ve fotoğraflarını yedekleyebilir. Bu kararın sonucunda, Instagram yedeklemesi ile WhatsApp yedeklemesi için kullanıcıların artık kendileri uğraşması gerekecek.

Bu sosyal mecralarda paylaştığımız video ve fotoğrafları, artık nasıl yedekleyebileceğimizi hatırlayalım. İlk olarak Google Fotoğraflar uygulamasına gidiyoruz, kütüphanedenCihazdaki Fotoğrafları’ seçiyoruz, akabinde de yedeklemek istediğimiz video ve fotoğrafları seçip ‘Şimdi Yedekle’ butonuna dokunuyoruz. Yedekleme işlemini tek tek seçim yapmak yerine direkt klasörleri seçerek de yapabilirsiniz.
yazarDeniz Keskin

1998 yılında doğan Deniz Keskin, medya alanına ilk adımını Aydın Doğan Lisesi’yle attı. İlk deneyimini Hürriyet Gazetesi’nde staj yaparak kazandı. Marmara Üniversitesi’nde eğitimine devam ediyor ve SDN bünyesinde çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

büyük şirketler yenilik olarak bir şeyler değiştirdiği zaman yenilikmiş gibi anlıyorlar daha sonra eskiye dönüyorlar felan filan işte mantıksız bir şey

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Gayet iyi olmuş

" Google’ın Instagram ve WhatsApp kararı şaşırttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın Instagram ve WhatsApp kararı şaşırttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın Instagram ve WhatsApp kararı şaşırttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi