Google Kamera uygulamasında büyük yenilik!


13.08.2017 06:00:00
Google Kamera uygulamasında büyük yenilik!

Google tarafından farklı üreticilerin kamera arayüzlerini beğenmeyen kullanıcılar için geliştirilen ve uzun süredir Play Store’da yer alan Kamera uygulaması, sade yapısı ve kullanıcı dostu arayüzü ile büyük ilgi görüyor.

Belirli dönemlerde yayınladığı güncellemeler ile uygulamayı daha fazla yenilik ile buluşturan ve böylece çok daha işlevsel bir hale getiren Google, kullanıcıların dikkatini çeken bir başka yeniliğe daha imza attı.

Google Kamera uygulaması güncellendi!

Apple’ın 2015 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone 6s ile sunduğu yenilikler arasında yer alan ve ekranı kısa bir süreliğine oldukça fazla aydınlatarak kullanıcıların gece karanlığında öz çekimler yapabilmesine imkan tanıyan yazılımsal flaş özelliği, kısa sürede büyük beğeni topladı.

17-08/12/google_camera_selfie.png

Yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte Kamera uygulaması 4.4 sürümünü yükselten ve yazılımsal flaş özelliğini kullanıcılar ile buluşturaran Google, tıpkı iPhone’da olduğu gibi ekranı ekstra aydınlatarak kullanıcıların karanlıkta öz çekimler yapabilmesine imkan tanıyor.

Kullanıcıların Google Kamera ile birlikte sunulan bu yeniliği kullanabilmesi için tek yapması gereken ise, ön kamera açık haldeyken ekranda yer alan flaş simgesine dokunarak özelliği aktif hale getirmek.

Ekrana iki defa hızlıca dokunulduğunda yakınlaştırma yapma ve video ve fotoğraf çekimi arasında kaydırma hareketi ile geçiş gibi yeniliklere ev sahipliği yapan güncelleme, maalesef şu anda sadece Android 7.1.1 ve üzeri bir sürüm ile çalışan Pixel ve Nexus modellerinde kullanılabiliyor.

:: Google’ın Kamera uygulaması için yayınladığı güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google Kamera uygulamasında büyük yenilik!” üzerine 10 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   whatsappin kendi kamerasinda bu ozellik zaten var google playde de boyle uygulamalar var inanilmaz bi seymis gibi sunmya gerek yok

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Galaxy A7 17 de var bu özellik

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Türkiyede zaten Pixel ve Nexus yaygın değil Android One cihazlara da büyük ihtimalle bu güncelleme gelmez.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Bu özelliğin 6S ile ne alakası var popüler yapan Lenovo ve Huawei gerekte kalmadı çoğu marla öne flash koyuyo

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Bu özellik bende niye yokki GM5 PLUS DA HAKSİZLİK YA BU

  6. SDN Okuru dedi ki:

   GM telefonlardan başka photo sphere özelliği kullanılmıyor. Google kameranın 360 çekim modunun tüm telefonlara gelmesi gerekiyor.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   GM5 Plus için de gelecek mi?

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Şu arayüzün android one a da gelmesi lazım

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Bazı yerlerde Android one içinde kullanılabilir diye yazıyor GM 4g için güncelleme gelecek mi?

  Yorum yazın

  Geri bildirim