Okunma

Google Kayıp Telefonları Bulacak!


02 Haziran 2016 Perşembe 17:13
Google Kayıp Telefonları Bulacak!

Google, kullanıcıların telefonlarını çaldırma, kaybetme gibi durumlara karşı alternatif bir çözüm bulmuş gibi gözüküyor.

Google’ın “I Lost My Phone (Telefonumu kaybettim)” uygulaması, kullanıcıların telefonlarını yerlerini tespit ederek, sistem erişimlerinin kaldırılmasını sağlayacak.

Google Telefonları Bulacak

Google, kullanıcıların telefonlarını kaybetmeleri durumunda, cihazların yerini tespit etme, cihazlar üzerinde işlem yapabilme çözümlerine sahip araçlarını tanıttı.

Kullanıcılar, Google’ın “I Lost My Phone” adlı sayfasından, cihazın harita üzerinde bulunduğu konumu belirleyen, cihazın ekranını kilitlemeye yönelik bir takım işlevleri uygulayabilecekler.

Kullanıcılar telefonlarında çalıntı şüphesi bulundurması halinde istek dahilinde “Kayıp Modu”nu açarak, cihazlarının yerini tespit edebilecek, başka kullanıcılar tarafından erişime engelleyebilecekler.

Google ayrıca, kullanıcıların kayıp telefonları içerisindeki uygulamalara uzaktan müdahalesini sağlayan bir çözümü de uygulama bünyesine ekledi.

16-06/02/unnamed-1.png

The Independent’da yer alan habere göre kullanıcılar kayıp telefonlarında yer alan Google hesabındaki bilgilerine, uygulama ile birlikte ulaşabilecekler.

Google’ın söz konusu özelliği halihazırda yalnızca bazı Android cihazlarda işlev görüyor. Apple cihazları iPhone’da yer alan “iPhone’u Bul” uygulaması da Google’ın çözümüne halihazırda benzer bir yöntem bulunduruyor.

:: Google’ın geliştirilmiş “kayıp telefon bulma” uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “Google Kayıp Telefonları Bulacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Şakamısınız zaten vardı?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Android 2.1 den beri var Appledan önce gelmişti zaten latitüte uyvulması içindeydi sonra hesabım kısmına aldılar siz neyin kafasını yaşıyorsunuz sadece ios uyumlu hale gelmiş ve diğer uygulamaları ýönetme özelliği gelmiş. Kekolarda gelmiş iostan çalıntı diyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Telefona Rom atılınca herşey uçuyor. Önce apple Icloud gibi önlem alınması lazım, telefona rom atılsa bile yerini bulamadıktan sonra gerisi boş, benim telefonumda çalındı adamlar bi sıfırladıktan sonra her türlü kullanıyorlar siz bulamıyorsunuz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ohooo apple benim bile hatırlayamacağım kadar uzun zamandır bu özelliği kulanmakta.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung larda bundan daha iyisi var telefona rom bile atsan nafile Hatta rom bile atamıyorsun onu devre dışı bırakmadan şahane özelik ancak samsung hesabını aktif etmek gerekiyor yoksa aktif olmuyor.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Cihaz yöneticisi zaten buluyor diye biliyorum

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bu zaten uzun zamandır vardı.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Sevdiğim androidin adı çıkacak bu yüzden ben utanıyorum ama bu kadar kopya ***** touch da yazılımsal olarak gelecekmiş(ki Apple donanımsal olarak destekliyor).Apple marka( hiçbirşey bilmeyen kullanıcı kitlesini kastediyorum) ve kapitalizm ağa babası olur kendileri, Google de taşları bi yerine oturtamaz herşeye sahip olmak ve herşeyi yönetmek ister(altında yatan çok sebep var).Böyle anlaşa anlaşa ürün satacaklar herhalde her firmanın işine geliyor rekabet var gibi gösterip marka potansiyelini artı***** kullansalar artık keşke, tüketiciyi düşünen firma mı kaldı :@.Keşke her sistem linux gibi olsa tüketiciler aynı zamanda kendi kullanacağı sistemin üreticisi bundan ötesi var mı? Android güya açık bir sistem de neye açık olduğunu bilmiyoruz Google tekelinden çıkı***** tüketicileri kandırıp daha iyi bir ürün gibi gö***** fiyatı yüksekse iyi kalite diye alıyor ama kesinlikle değil ya da kaliteden anladığı şey farklı.Çok konuştum kusura bakmayın.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yine Apple dan çalmışlar

 10. SDN Okuru dedi ki:

  zaten var bu uygulama uzun yıllardır.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Apple iPhone'da yılladır olan bir özellik. Böyle 3 sene mi desem 5 sene mi desem bayağıdır vardı yıllar yılı bu özelliği kullanırız. Çok oldu yani bayağı. Android'e yeni mi geliyormuş vah vah 😀

 12. SDN Okuru dedi ki:

  önce bir google o sistemi adam akıllı yapsın. geçenlerde a3 cihazı kilitleyip şifre koyum doğru girdiğim halde şifreyi kabul etmedi fabrika ayarlarına yüklemek zorunda kaldım. Apple'da böyle birşey yok.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun android cihaz yonetici arasindaki fark ne ?

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Apple find my iphone yeni birşey değil

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Ben hem google üzerinden hemde MyXperia üzernden yapabiliyorum bayadırda var bu özellik

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten var yıllardır? iPhone'mu buldan öncede vardı. Sizin kafanız mı iyi?

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Android her türlü sıfırdan kurulum yapılıp kullanıma devam edilebiliyor, apple da böyle bir durum mümkün değil ne kadar yaparsa yapsın cihaz sıfırlandıktan sonra kullanılamaz hale gelmiyorsa nafile.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Telefonu çalan hırsız yeni rom attımı telefon sıfırlanıyor zaten, fabrika çıkışlı telefonun imei nosunu değiştiren adam, telefonumu bul modunu mu devre dışı bırakamayacak.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Android device manager dan zaten bulunmuyor mu ?

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Android device manager dan zaten bulunmuyor mu ?

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Bişeye benzettim ama

" Google Kayıp Telefonları Bulacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Kayıp Telefonları Bulacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Kayıp Telefonları Bulacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "