Okunma

Google Kraken’ı Ortaya Çıkardı!


18 Haziran 2016 Cumartesi 16:30
Google Kraken’ı Ortaya Çıkardı!

Google’ın, İskandinavya mitolojisinde adı geçen, geçen süreç içerisinde adına birçok teori üretilen filmlerde kullanılan dev deniz canavarı Kraken’ı ortaya çıkardığı iddia ediliyor.

Google Earth üzerinden Antarktika dolaylarında rastlanan bir görüntü okyanus içerisinde 120 metre uzunluğunda bir deniz varlığının olduğuna işaret ediyor.

16-06/18/monster-hunters-claims-to-have-found-enormous-120m-long-squid-1.jpg

Google earth kraken’ı ortaya çıkardı mı?

Wowforreeel adlı Youtube kullanıcısının YouTube hesabında yayınladığı video ile varlığına dair iddiaları gündeme getiren dev deniz canlısının görüntüsünün dev bir kalamarı andırdığını söyleyebiliriz.

Kullanıcı ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada canlının ne olduğuna dair herhangi bir fikri olmadığını, Google Earth üzerinden gezinti yaptığı sırada kendisine rastladığını dile getirdi.

Antarktika’daki Deception Island dolaylarında görülen dev deniz canavarının boyutu ise gerekli hesaplamalar yapılmasının ardından 120 metre olarak görülüyor.

Nitekim günümüzde standart bir ahtapotun boyu 3-5 metre arasında değişirken, bugüne dek görülen en büyük ahtapot, 9.1 metre uzunluğunda olup, 272 kilo ağırlığındaydı.

Bugüne dek bulunan en büyük kalamar ise 18 metre olup 900 kilo ağırlığındaydı.

Antarktik Okyanusu’nda canlının ya da nesnenin dev bir deniz canlısı ya da mitolojide adı geçtiği üzere Kraken olup olmadığı bilinmez; fakat görüntüler üzerinde uzmanlar tarafından incemeler yapılmasının ardından konu ile ilgili bir fikir yürütebileceğiz.

:: Antarktik Okyanusu’nda görülen 120 metreye varan uzunlukta obje/nesnenin dev bir deniz canlısı olabileceğini düşünüyor musunuz?




yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “Google Kraken’ı Ortaya Çıkardı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Deniz anası o

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kedidir kwdi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  google önce benim evi net göstersin 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Vatoz O Körmüsünüz

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Google verileri takip ediyor tabiri caizse girdi diyelim gelen herşey takip ediliyor buna aramalarımızda dahil depoluyor mu orasını ***** ışığında eğer olağan dışı birşey olsaydı mutlaka paylaşılırdı ama gizlenmek istenen çekilmemesi gereken birşey olma olasılığıda ***** ortada deniz canavarı yok ya gizli kalması gereken önemli bir durum var yada önemsiz yanlış anlaşılan bir durum var.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Balıkesirin çılgın eşeklerinden sonraki ikinci olağanüstü olay…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sahte

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Fayk böle bi şey yok

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kesin ip var

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Çorum olayından sonra hemen inanamıyorum artık

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Fake gibi ama yazar kardeş bu konuyu takip et bizde gerçeği öğrenelim

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Işık yok ama o şeyde bi ışık saçıyor

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bir zamanlar tarih öncesinde yaşamış bir balina türünün son örneği olan bir balinanın varlığıyla işgili bir yazı okumuştum. Mavi balinaların 3 4 katı büyüklüğünde türünün son örneğiymiş. Bu yüzden diğer balinalar tarafından dışlanıyormuş. Okyanuslarda tek başına yaşıyormuş. O olabilir diye düşünüyorum.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Korkutucu

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Balina ooo

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Bu google tarafindan dogrulandi mi?
  Bilen varmi acaba?

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Balina falan ***** sey o aydınlık nerden ***** bir canlı olsa bile karanlıkta gorünmemesi gerek

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Evet, olabilir. Dünya denizlerinin çok azını keşfedebildik. Denizin güneş ışığının ulaşamadığı yerlerde canlıların yaşadığını keşfetmemiz bile yeni yeni. Balinaların üstlerinde dev mürekkep balıklarıyla savaştıklarına dair pek çok izler bulundu. Dev mürekkep balığı veya da kraken:)

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Batmis bir ucaga benziyor

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Kedidir =)

" Google Kraken’ı Ortaya Çıkardı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Kraken’ı Ortaya Çıkardı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Kraken’ı Ortaya Çıkardı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "