Okunma

Google+ Kullanıcı Adınızı Aldınız mı?


17 Temmuz 2014 Perşembe 00:30
Google+ Kullanıcı Adınızı Aldınız mı?

Bir zamanlar interneti gerçek adımızla kullanmak, MSN veya ICQ gibi mesajlaşma servislerinde ya da MySpace gibi ilk çağa ait sosyal ağlarda isim-soyisim kombinasyonu tercih etmek adeta bir tabuydu. Facebook çıktı ve her şey bir anda değişti.

Artık insanlar “bulunabilmek” ve kabul görmek için kendi isimlerini online platformlarda kullanmaya daha açıklar. Ancak kıvrak zeka pırıltısı taşıyan bir kullanıcı adıyla (Rumuz) kendini daha iyi ifade ettiğini düşünenlerin sayısı da az değil. Twitter fenomenlerine baktığımızda bunun da hala geçer akçe olduğunu görebiliyoruz.

Üç yıl kadar önce, bu saydığımız iki ismin yanına biri daha eklenebilmek için hummalı çalışmalar yürütmüştü. Ne var ki bugün Google’ın Google+ ile yakaladığı başarı tartışmaya açık. Elbette bu durum, internetin patronunu yeni girişimlerden alıkoymuyor.

Rumuzunuzu seçin

Google, gerçek isim ve soyisim yerine bir kullanıcı adıyla sosyal ağında yer almak isteyenlere kucak açtı. Artık Google+ servisinde kullanıcı adınızla var olmak da mümkün. Google+ Hesap Ayarları sayfasına girip, iletişim bilgilerinizi düzenleme seçeneğine girdiğinizde, seçtiğiniz rumuzu varsayılan isim olarak ayarlayabilirsiniz.

:: Sizce sosyal ağlarda gerçek isim mi kullanılmalı yoksa rumuzlar mı?

 
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google+ Kullanıcı Adınızı Aldınız mı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  @nick daha iyi. Bence @isimsoyisim kombinasyonu yerine @nick daha uygun.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  iletişim bilgilerini düzenle kısmında öyle bir şey bulamadım. sdn test etti mi ?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Google gayet kullanışlı. Kullanılmamasının tek nedeni insanların alışkanlıklarından vazgeçememesi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  rumuz değil de kullanıcı adını 1 kez alınca bir daha değiştiremiyorsun!! facebook bile 2 kez hak tanıyor değiştirmek için! kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum ama imkansız! lanet olsun sana google!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yok arkadaş girmediğim yer kalmadı rumuz yazısı hariç herşeyini çözdüm. nerede buu

 6. Mirack1907 dedi ki:

  Google+ nın niye tutulmadığı şimdi anlaşıldı. Rumuz değiştirmek bile çok karışık.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bir ara ad soyad doğru olmadığı gerekçesiyle hesapları askıya alıyorlardı. Ne oldu? Bu google kadar kibirli ve ben yaptım olducu bir şirket daha yok. İşte böyle yola gelirsiniz ama iş işten geçmiş olur. Aynı şey youtube için de geçerli.

" Google+ Kullanıcı Adınızı Aldınız mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google+ Kullanıcı Adınızı Aldınız mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google+ Kullanıcı Adınızı Aldınız mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "