Okunma

Google artık ekran görüntülerine dahil oluyor


16 Eylül 2019 Pazartesi 13:30
Google artık ekran görüntülerine dahil oluyor
Android cihazlarda varsayılan olarak gelen Google uygulamasının 10.16 versiyonu için ilk test sürümü yayınlandı. Uygulamanın beraberinde getirdiği en büyük yenilik, Google Lens ile entegre edilen akıllı ekran görüntüsü özelliği oldu.

Herhangi bir ekran görüntüsü aldığınızda “Düzenle ve Paylaş” olmak üzere iki farklı seçenek sunuluyor. Düzenle seçeneği seçildiğinde, fotoğrafta kırpma ya da döndürme gibi işlemler yapılabiliyor. Paylaş butonu ise aslında yeni özelliğin kapılarını aralıyor.

Google Lens ekran görüntüleri ile entegre oluyor

Paylaşma seçeneği de adından anlaşılabileceği üzere ekran görüntüsünü doğrudan paylaşabilmeyi sağlıyor. Akıllı ekran görüntüsü özelliği ile bunu bir adım ileri taşıyan Google, Lens uygulaması ile beraber çalışacak hale getiriyor.

Bilmeyenler için Lens’in bir objeyi tarayarak onun hakkında bilgiler sunan bir uygulama olduğunu belirtelim. Yani,  bir anıtın, ürünün veya kartın fotoğrafını çektiğinizde size onunla ilgili bilgiler sunabiliyor.

Bunun ekran görüntüsüne yansıması ise ekrandaki içerikler olacak. Yani, Google uygulamasında araştırma yaparken ilgi çekici bir görsel bulduğunuzda, ekran görüntüsünü alarak o objeyi Lens ile tarayabileceksiniz.

Google uygulamasının bu yeni özelliklere sahip olan sürümünün ne zaman yayınlanacağı şu anda bilinmiyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google artık ekran görüntülerine dahil oluyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    google nekadar şeye hükmederse okadar çok problem çıkar.
    kullanmayın android

" Google artık ekran görüntülerine dahil oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google artık ekran görüntülerine dahil oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google artık ekran görüntülerine dahil oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "