Okunma

Google Map Maker kapatıldı!


03 Nisan 2017 Pazartesi 13:30
Google Map Maker kapatıldı!

2008 yılında hayata geçirilen Google Map Maker servisi, kullanıcıların Google Haritalar için katkıda bulunmasına olanak sağlıyordu. Son olarak şirket, kötü amaçlı kullanımları da engellemek üzere servisi tamamen kapatmış durumda.

Google Map Maker özellikleri Haritalar servisinde

Google, Kasım ayında Map Maker servisini Mart ayı içerisinde kapatacağının sinyallerini vermişti. Bu karar sonunda 31 Mart tarihinde uygulandı. Google Haritalar için kitle kaynaklı düzenleme aracı olarak görev alan Map Maker’a ait özelliklerin ise Haritalar servisine entegre edildiği ifade ediliyor.

17-04/03/google-map-maker-02.jpg

Kullanıcılar servis sayesinde yolları, otobanları, akarsuları ve daha birçok şeyi Google Haritalar’a ekleyebiliyor ve iş yerleri ya da diğer özel konumlar hakkında detayları yazabiliyordu. Google, Haritalar kullanıcılarının, haritalarda değişiklik için katılımda bulunmasının daha kolay hale getirildiğinin ve hem masaüstü hem de mobilde çok daha fazla işlevsellik sağlandığının altını çiziyor. Ek olarak şirket, servisi için belirli aralıklarla daha fazla düzenleme özellikleri sunulacağının da müjdesini vermekte.

:: Google Map Maker servisini kullanıyor muydunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Map Maker kapatıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Map Maker kapatıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Map Maker kapatıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "