Okunma

Google Maps de Şakaladı


02 Nisan 2012 Pazartesi 07:45
Google Maps de Şakaladı

Söz konusu 1 nisan ve Google gibi yaratıcı fikirleriyle tanıdığımız bir firma olunca bu birleşimden bir hayli ilginç sonuçlar çıkabiliyor. Bir diğer haberimizde paylaştığımız Multitasking Mode, Google’ın yaptığı şakalardan sadece birisiydi. Bir diğeri de Google 8-bit haritalar oldu.

Google’ın başarılı harita servisi olan Google Maps (Haritalar) geçtiğimiz haftasonu ziyaretçilerine ilginç bir sürpriz hazırladı. Haritaların görünümü 90’lı yıllarda oynadığımız oyunları çağrıştırıyor.

   

Haritaları bu haliyle görmek isteyenlerin haritalar servisine giderek sağ üstte bulunan “Macera” butonuna basarak 8-bitlik görünüme geçebileceğini hatırlatalım. Ayrıca Google, sayfada “Kahraman olun, dünyayı kurtarın” ve “Gizlenen canavarları bulun” ibareleriyle bu haritanın göründüğünden daha fazlasını barındırdığı hakkında da ipucu veriyor. Yakınlaştırma çubuğunun üzerinde yer alan karakteri haritaya sürüklediğinizde ilginç şeyler olduğunu da söyleyelim.

Detaylı bir görünüme erişebilmek için bir hayli yakınlaştırmak gereken harita, her ne kadar 1 nisan şakası olsa da 8-bit haritayı kullanmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Belki de Google bu istekleri göz ardı etmez ve 8-bit harita da Google Maps’in kalıcı bir parçası olur.

:: Google’ın bu şakası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Maps de Şakaladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Maps de Şakaladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Maps de Şakaladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "