Okunma

Google Maps güncellendi


17 Kasım 2017 Cuma 19:00
Google Maps güncellendi

Google’ın navigasyon uygulaması Google Maps güncellendi. Android ve iOS için yayınlanan güncelleme ile uzun bir aradan sonra görsel anlayışta yenilikler karşımıza çıkıyor.

google maps güncellendi

Google Maps güncellendi

Google, Maps uygulaması için A noktasından B noktasına güzergah atanması noktasında güncellemeye gitti. Yenilenen ikon ve renk temaları ile daha modern bir hale gelen uygulama, sürüç, navigasyon, transit geçişler için istasyonlar gibi noktaları daha anlaşılır bir şekle getiriyor.

Tematik olarak yapılan renklendirmelerle uygulama üzerinden POI denilen noktaları daha kolay bir şekilde renklere göre tespit edebileceksiniz.

En dikkat çeken detaylardan biri de, navigasyon türünüze göre POI detaylarını vermesi olacak. Örnek olarak, toplu taşıma kullanan bir kişinin açtığı haritada benzin istasyonlarını görmek gibi gereksiz bir detay artık olmayacak.

Bölgesel olarak dağıtımı başlayan Google Maps güncellemesi, kısa bir süre içinde tüm Android ve iOS ekosistemi için dağıtılmış olacak.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Google Maps güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Maps güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Maps güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "