Okunma

Google Maps Güncellendi


08 Temmuz 2011 Cuma 05:36
Google Maps Güncellendi

Google Maps 5.7 sürümüyle karşımıza çıktı. Yeni özellikler ile donatılan, daha kolay ve işlevsel bir yapıya kavuşan Google’ın haritalarının güncelleme sonrasındaki en dikkat çekici ayrıntısı “Transit Navigasyon” özelliğine kavuşması olmuş. 400’den fazla şehrin desteklendiği “Transit Navigasyon” özelliğine Türkiye’den hiçbir şehir dahil edilmemiş.

Yer alan şehirlerin listesine buradaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Elbette ki yeni sürümün tek yeniliği bununla sınırlı değil. Geliştirilmiş arama önerileri de dikkat çekici madde başlıklarından biri. Arama sonuçlarına artık simge de eklenmiş.

Haritaları İndirin

Google Maps 5.7‘nin bir diğer özelliği ise haritaları indirmenize olanak tanıması. GPS ya da ağ bağlantısı olmayan yerlerde de bu hizmetten faydalanmanızı sağlayan bu özellik sayesinde bulunduğunuz yeri merkez alarak 10 mil yarıçapındaki bir daire içindeki bölgenin haritasını indirebiliyorsunuz.

Google Maps 5.7‘nin bu yeni özelliklerinin turistlerin çok işine yarayacağını söyleyebiliriz. Hem farklı bir şehirdeyken sürekli ağa bağlı olup ekstra ücret ödeme zorunluluğunu kaldırması, hem de toplu taşıma olanaklarını göstermesi açısından bu güncelleme gayet başarılı gözüküyor.

Bir diğer önemli ayrıntı ise “Yerler” seçeneği için eklenen fotoğraf görüntüleyici olmuş. Seçtiğiniz her hangi bir konuma eklenmiş bir fotoğraf varsa artık bunu görüntülemek çok daha kolay.

Android tabanlı cihazları olanlar buraya tıklayarak Google Maps 5.7 güncellemesini indirebilirler.

:: Google Maps’in yeni özelliklerini başarılı buldunuz mu?

 

 

yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Maps Güncellendi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    nereden indircim bu nu

  2. halil413 dedi ki:

    transit özzelligi ne

  3. topalsolucan dedi ki:

    30-40 olsa anlarımda, 400 şehir arasında bir tane şehrimiz yok.

" Google Maps Güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Maps Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Maps Güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "