Okunma

Google Maps için önemli güncelleme geldi!


03 Aralık 2018 Pazartesi 19:00
Google Maps için önemli güncelleme geldi!

Google Maps, iOS ve Android uygulaması için önemli güncellemeyi getirdi. Yeni güncellemesi ile sürüş sırasındaki dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırarak daha güvenli bir ulaşım desteği verecek!

Google Maps daha iyi bir Google Asistan deneyimi sunacak!

Google yeni yaptığı güncellemeler ve Google I/O 2018 etkinliğinde yaptığı açıklamalarla Google Asistan uygulamasını diğer uygulamalara entegre etme konusunda önemli adımlar atacağını vurgulamıştı. Bununla birlikte uygulama için bir önceki güncellemede işletmelere mesaj atabilme özelliği ile dikkatleri üzerine toplamıştı.

Yeni Google Maps güncellemesi, sesli komut desteğini sağlayan daha renkli bir mikrofon düğmesi ve konuştuğunuzda ekranın alt kısmında oynatılan yeni bir dinleme animasyonu sunuyor. Bunlarla birlikte sesli komut desteği önemli derecede artırıldı. Tabii ki bu uygulama için sesli komut özelliği yeni bir şey değil. Fakat Google Asistan’ın bazı komutları algılamaması ve komut skalasında yeterince işlem bulunmaması kullanıcılar için büyük bir sorundu.

Google Maps için önemli güncelleme geldi! SDN-2

Örneğin yeni güncelleme sayesinde, Asistan’a sesli komutlar vermek için kullanıcılar haritalar uygulamasından çıkılmayacak. Uygulama üzerinden rahatlıkla Asistan ile iletişim kurabilecek. Bununla birlikte bir adres tarifi ararken, adresi elle girmeden Google Asistan sayesinde sesli komutlar ile arama özelliğini kullanılabilecek.

Bu özellikler sayesinde Google, sürüş esnasında kaza riskini azaltmayı ve dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırmayı planlıyor. Google Maps’in 10.4.1 son güncelleme sürümü, Google Asistan entegrasyonu ile en kararlı çalışan sürüm olduğu açıklandı. Peki, bu uygulama için istediğiniz fakat bulamadığınız özellikler nelerdir?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Maps için önemli güncelleme geldi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Etkinlikler var

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  En önemli eksiği telefon kapalı olduğunda diyelimki kaza anında veya elleriniz dolu olduğunda sadece hey google diyip cevap vermesi çok iyi olurdu sesimizi alamıyor

 3. Anonim dedi ki:

  güzel buldum

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güzel olmuş

 5. Anonim dedi ki:

  Peki, bu uygulama için istediğiniz fakat bulamadığınız özellikler nelerdir? Google ile iletişime mi geçeceksin?

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uydu görünümünü de açsalar güzel olacak.

" Google Maps için önemli güncelleme geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Maps için önemli güncelleme geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Maps için önemli güncelleme geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "