Okunma

Google Maps ile Safari Turu!


09 Mart 2016 Çarşamba 08:00
Google Maps ile Safari Turu!

Google’ın ücretsiz çevrimiçi haritalama sistemi olarak sunduğu uygulaması Google Maps, farklı bir deneyimi kullanıcılara sunmak için yola çıkıyor. Çıkılan yolda ilk durak Güney Afrika!

Google Maps uygulaması, kullanıcılarının Güney Afrika’da var olan habitatlar, canlılar hakkında bilgi vermek amacıyla, 3 boyutlu bir safari deneyimini sunuyor.

Google bu sayede Masa Dağı, Kruger Ulusal Parkı gibi kıtanın birbirinden güzel doğal ortamlarını kullanıcılarına ulaştırmayı planlıyor.

Yalnızca safari ile sınırlı kalmaksızın; üç başkentten biri olan Cape Town’da yer alan Sandy Bay, Sunset Beach, Clifton Beach, Durban Golden Mile gibi yerler 3 boyutlu bir şekilde kullanıcılara aktarılıyor.

16-03/08/gm-sa-900x420.jpg

Kısacası, Google Maps uygulamasında Güney Afrika’ya gidildiği takdirde, tüm bu mekanlar kullanıcıların görüntüsüne sunuluyor.

Google Maps, ayrıca geçtiğimiz ay itibariyle henüz birkaç sınırlı yerde bulunan restoranlar, cafeler gibi ortamlar konusunda kullanıcılarına tavsiyeler vermeye başlamıştı.

:: Google’ın Google Maps aracılığıyla sunduğu yeni çözümler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Maps ile Safari Turu!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    3d video olsa tadından yenmez valla

" Google Maps ile Safari Turu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Maps ile Safari Turu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Maps ile Safari Turu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "