Okunma

Google Material Design ile Tanışın


31 Temmuz 2014 Perşembe 11:32
Google Material Design ile Tanışın

İlk olarak Google I/O’da tanıtılan ve Material Design adı verilen yenilikçi tasarım anlayışı, Android L’nin sonbahar aylarında yayınlanmasıyla (en azından Android kullanıcıları için) hayatımızın vazgeçilmezi olacak. Bu tasarım ile ilgili detaylı rehberler ve örnekler geliştiricilere gönderildi bile.

Google’ın yeni güncellediği Google Drive ana sayfaları da Materyal Tasarım yaklaşımının izlerini taşıyor. Google Docs, Google Sheets ve Google Slides için hayata geçen yeni ana sayfalarda, masaüstü ofis uygulamalarıyla yarışacak nitelikte bir kullanım kolaylığı ve anlaşılır arayüz sunuluyor.

14-07/31/google-docs-sheets.jpg

Yenilik her yerde

Materyal Tasarım sadece Android ile sınırlı değil elbette. Google’ın kılavuzları, bir mobil uygulamadan web sayfasına kadar her türlü arayüz için uygun bileşenleri içeriyor. Eğer Materyal Tasarım’ın interneti nasıl şekillendireceğini birinci elden tecrübe etmek istiyorsanız, Google Drive ana sayfalarına bakabilirsiniz.

:: Materyal Tasarım’ı nasıl buldunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Material Design ile Tanışın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yeni tasarımda yorumlara basınca gelmiyor. sıkıntılı.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Nihayet PC de adam gibi bi tasarım ile karşılaşıcaz.

" Google Material Design ile Tanışın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Material Design ile Tanışın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Material Design ile Tanışın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "