Google Meet beklenen özelliğe kavuştu


16 Eylül 2020 Çarşamba 15:30
Google Meet beklenen özelliğe kavuştu

İnternet üzerinden görüşmelerin artmasıyla beraber bu hizmeti sunan uygulamalar da popülerliklerini artırıyor. Zoom karşısında Google Meet de kullanıcıların tercih ettiği uygulamalar arasında yerini alıyor. Ücretsiz sürümü ile milyonların indirdiği Google Meet, bir süredir beklenen özelliğe kavuştu. Google Meet arka planı bulanıklaştırma özelliği nihayet sunuldu.

Google Meet arka planı bulanıklaştırma özelliği geldi

Özellik şu anda tüm G Suite müşterileri tarafından kullanılabilir durumda. Google Meet çok değil birkaç ay önce Zoom ve Microsoft Teams karşısında kullanıcıları çekmek amacıyla eksik olan özellikleri bünyesine eklemeye başladı. Normalde çok basit olan arka planı bulanıklaştırma özelliğine daha önce kavuşması beklenen uygulamanın, özelliğe geç de olsa da kavuşması dikkat çekiyor.

Arka planı bulanıklaştırma özelliği ise bazı durumlarda gerçekten kurtarıcı oluyor. Örneğin odanız çok dağınık ve bir görüntülü görüşmeye girmek zorundasınız, en azından bulanıklaştırmayı açarak dağınık görünümü dikkati dağıtmasının önüne geçebilirsiniz. Böylelikle görüşmede tedirgin hissetmezsiniz.

Google-Meet-arka-plani-bulaniklastirma-ozelligi-00

Google söz konusu özelliği ve başka özelliklerin geleceğini ağustos ayında bir blog gönderisinde duyurmuştu. Arka plan ile ilgili bu özelliğe ek olarak Google Meet, toplantıları daha keyifli hale getirmek için arka plan gürültüsünü de filtreleyecek. Şirket, özelliğin tüm G Suite müşterileri ve kişisel Google hesapları olan kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini belirtiyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google Meet beklenen özelliğe kavuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Meet beklenen özelliğe kavuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Meet beklenen özelliğe kavuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  2. 2 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  3. 3 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  4. 4 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  6. 6 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  7. 7 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  9. 9 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  10. 10 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!