Google Meet beklenen özelliğe kavuştu


16 Eylül 2020 Çarşamba 15:30
Google Meet beklenen özelliğe kavuştu

İnternet üzerinden görüşmelerin artmasıyla beraber bu hizmeti sunan uygulamalar da popülerliklerini artırıyor. Zoom karşısında Google Meet de kullanıcıların tercih ettiği uygulamalar arasında yerini alıyor. Ücretsiz sürümü ile milyonların indirdiği Google Meet, bir süredir beklenen özelliğe kavuştu. Google Meet arka planı bulanıklaştırma özelliği nihayet sunuldu.

Google Meet arka planı bulanıklaştırma özelliği geldi

Özellik şu anda tüm G Suite müşterileri tarafından kullanılabilir durumda. Google Meet çok değil birkaç ay önce Zoom ve Microsoft Teams karşısında kullanıcıları çekmek amacıyla eksik olan özellikleri bünyesine eklemeye başladı. Normalde çok basit olan arka planı bulanıklaştırma özelliğine daha önce kavuşması beklenen uygulamanın, özelliğe geç de olsa da kavuşması dikkat çekiyor.

Arka planı bulanıklaştırma özelliği ise bazı durumlarda gerçekten kurtarıcı oluyor. Örneğin odanız çok dağınık ve bir görüntülü görüşmeye girmek zorundasınız, en azından bulanıklaştırmayı açarak dağınık görünümü dikkati dağıtmasının önüne geçebilirsiniz. Böylelikle görüşmede tedirgin hissetmezsiniz.

Google-Meet-arka-plani-bulaniklastirma-ozelligi-00

Google söz konusu özelliği ve başka özelliklerin geleceğini ağustos ayında bir blog gönderisinde duyurmuştu. Arka plan ile ilgili bu özelliğe ek olarak Google Meet, toplantıları daha keyifli hale getirmek için arka plan gürültüsünü de filtreleyecek. Şirket, özelliğin tüm G Suite müşterileri ve kişisel Google hesapları olan kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini belirtiyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Meet beklenen özelliğe kavuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Meet beklenen özelliğe kavuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Meet beklenen özelliğe kavuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  2. 2 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  3. 3 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  4. 4 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  5. 5 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  7. 7 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  8. 8 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  9. 9 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
  10. 10 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!