Google Meet için sunulan yeni seçenekler


09 Ocak 2021 Cumartesi 17:00
Google Meet için sunulan yeni seçenekler

Google Meet, 2020 yılında hiç kullanılmadığı kadar kullanıldı. Milyonlarca kişinin sanal ortamdan toplantılara katılması, derslerine girmesi ya da sevdikleriyle görüntülü konuşma gibi eylemleri gerçekleştirmesi, video konferans uygulamalarına olan talebi da artırdı. Google Meet de talebin artış gösterdiği uygulamalar arasında yerini alıyor. Toplantı başlatmanın oldukça kolay olduğu uygulama arayüzü yeni kullanıcıların uygulamaya dahil olmasıyla fonksiyonel özellikler kazanmaya başladı. Kısa süre önce Google Meet yeni seçenekler kazandı.

Google Meet yeni seçenekler ile toplantı oluşturmayı sağlıyor

Google Meet, kullanıcılardan daha fazla talep gelmesinin ardından yeni özellikler kazanmaya başlamıştı. Geçen nisan ayında Google Meet’in Gmail entegrasyonunun sağlandığını sizlere duyurmuştuk, böylelikle görüşmelerin etki alanı genişletilmişti. Şimdi ise Google’ın video konferans uygulaması için daha pratik bir arayüz sunuyor.

Google Meet-yeni-secenekler-00

Normalde bir Google Meet toplantısı başlatmak için bir takma ad oluşturmanız veya Google’ın sizin için bir tane oluşturmasına izin vermeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra size başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir bağlantı veriyordu. Google şimdi bu süreci meet.google.com adresinde yeni bir arayüzle hızlandırıyor. Yani kullanıcılar artık bir toplantı adı belirmek zorunda değil. Anlık toplantı sayesinde bu zorunluluk ortadan kalkmış oluyor.

Kullanıcılar artık yeni bir toplantı oluşturmak için tıkladıklarında, ‘ daha sonrası için toplantı oluştur, anlık toplantı başlat veya Google Takvim’de planla‘ seçenekleriyle karşılaşıyor. Size uygun olan seçeneği seçtiğinizde ise kolaylıkla toplantı başlatabiliyorsunuz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 gün önce

Denenebilir

" Google Meet için sunulan yeni seçenekler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Meet için sunulan yeni seçenekler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Meet için sunulan yeni seçenekler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!