Google Meet’ten yeni zamanlama özelliği


09 Mart 2021 Salı 09:44
ABONE OL
Google Meet’ten yeni zamanlama özelliği

Popüler video konferans hizmeti Google Meet şimdi Tartışma Odaları (Breakout Rooms) için Takvim desteği getiriyor. Şimdilik kısıtlı sayıda kullanıcıya açılan bu özelliğin Nisan ayında tam olarak kullanılabileceği öğrenildi.

Tartışma Odaları özelliği ilk defa 2020’nin Kasım ayında kullanıma sunuldu. Uzaktan eğitim, kurumsal toplantılar ve benzeri etkinlikler için tasarlanan fonksiyon, 100 katılımcıya kadar destek veren geniş kapasitesiyle dikkat çekmişti. Şimdi Google’dan gelen son haberler bizlere bu özelliğin daha pratik yöntemlerle ihtiyacımıza koşacağını gösterdi.

Google Meet Tartışma Odaları’na Takvim zamanlama desteği

Çoğunlukla uzaktan eğitim öğrencileri ve evden çalışma sistemine geçen kurumsal personellerin tercih ettiği Google Meet’in Tartışma Odaları artık planlanabiliyor. Duyurulan yeni özellik Takvim uygulamasında bir Meet görüşmesi zamanlamanızı içeriyor. Başta öğretmenler ilgisini çekmesi muhtemel bu özellik çok sayıda özelleştirme ayarıyla işinizi kolaylaştırmaya hazır bekliyor.

Özelliğin kullanımı ise oldukça basit. Açılan Takvim penceresi üzerinden yapılabilecek işlemleri Google aşağıdaki GIF ile tanıtıyor:

Google Meet

Görüşmeler sırasında ara odalar açmak, katılımcılar için büyük vakit kaybı yaratabilir. Google Meet müşterilerinin zaman kaybetmesinin önüne geçmek istiyor. Daha önce Learning With Google ile duyurulan özellik şimdi kullanıma giriyor. Workspace Essentials, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus gibi paketler bu özellikten yararlanabilecek. Fakat Workspace Business Starter ve G Suite Basic müşterileri bunu kullanamayacak.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
abdullah sezgin
abdullah sezgin
1 ay önce

google meet ne konferans nede hiçbir şey yapamaz çalışanlar bu kafada giderse uğur dündar pırlanta reklamı yapanlara çok kızıyorum yazmıştı bende haber, olmadan pırlanta reklamında çıkan sertanı yazdım resmine basınca araba pırlanta beymen gibi mağazalar çıkıyordu uğur dündardan korkup sildiler yeniden yazdım yazarken kaldırdılar sertan haberibile olmadan reklamyüzü olmuştu

abdullah sezgin
abdullah sezgin
1 ay önce

bu kadar işsiz üniversite mezunuları varken google yolsuzluk yapanları değiştirsin

abdullah sezgin
abdullah sezgin
1 ay önce

google çalışanları gizli reklam yapıyor ne google ne fotoğraf sahipleri kazanmıyor google çalışanları zimmetine geçiriyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

google duo ile meet in farki ne?

" Google Meet’ten yeni zamanlama özelliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Meet’ten yeni zamanlama özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Meet’ten yeni zamanlama özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  2. 2 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  3. 3 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  4. 4 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  5. 5 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  6. 6 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  7. 7 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  8. 8 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  9. 9 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  10. 10 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?