Okunma

Google + Mesajlarınızı Anket Yapın


04 Ağustos 2011 Perşembe 12:30
Google + Mesajlarınızı Anket Yapın

Kısa sürede 25 milyon kişiye ulaşan Google+ şu anda Facebook kadar yetenekli değil. Şimdilik açık beta aşamasını sürdüren Google + yakında tam anlamıyla aktif haline gelecek.

Şu anda bir iki ilginç yöntemle, Facebook‘taki özelliklerden bazılarını Google + üzerinde kullanmanız mümkün. Örneğin, Google + ile anket düzenleyebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte Google + ile anket düzenlemenin yolu.

Adım 1

Google + henüz bir anket paylaşım özelliğine sahip değil. Ancak attığınız normal bir iletiyi ufak ayarlarla birlikte anket haline getirebilrisiniz.

İlk adımda istediğiniz soruyu akış kısmına yazın. Daha sonra ise bir sonraki adıma geçmek için hazırlanın.

Adım 2

Bu adımda yazdığınız sorunun anket olabilmesi için gizlilik ayarlarını yapmanız gerekiyor. İlk önce, ekranın aşağısında bulunan çevre kısmına tıklayın.

Çıkan menüden ise ‘herkese açık‘ sekmesini işaretleyin. Böylece mesajlarınızı herkes görebilecek.

Adım 3

Yazdığınız soruyu yayınladıktan sonra, şıklarınızı bu iletinin altına yorum olarak ekleyin. Her yoruma yeni bir şık ekleyin. İşiniz bittiği zaman ise bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 4

Yorumlar açık olduğu sürece insanlar sizin sorunuza yeni şıklar ekleyecektir. Bu yüzden, yorum özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Ekranın sağ üst kısmında bulunan işarete tıklayın karışınıza gelen menüde ise ‘yorum özelliğini devre dışı bırak’ sekmesini işaretleyin.

:: Sizce Google +, Facebook’u geçebilecek mi? Bu tarz ipuçlarıyla Google + kullanım isteğiniz artıyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google + Mesajlarınızı Anket Yapın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ee bu mudur yani anket? insanlar nasıl degerlendircek? madem yoruma kapalı nasıl olacak bu is? memlekette herkes aptal bi sen misin akıllı da kesfettin…hayret

 2. SDN Okuru dedi ki:

  çok sevindim bu haberden dolayı inanın inşallah daha başka yeniliklerinden de haberdar oluruz google nın ama tam sürüme yükseleceği günü bekliyorum ben genede yani herkese açılaçağı günü desek

 3. SDN Okuru dedi ki:

  hiç kimse fark etmedi ve hiç kimse bununla ilgili bir haber yapmış değil ! nedendir anlamıyorum ! google da çıkan bazı haberlere bakın sürekli saatlerce aynı yerde hep aynı url ile birinci kalıyorlar. hiç değişmeden ! hergün milyonlarca ziyaretçiyi alıyorlar kimse farkında değil !!! birazcık web aramalarında çıkan google haberlere dikkat ederseniz fark edebilirsiniz. o günün en çok aranan hit kelimesi olmalı. mesela sınav sonuçları mesela chp yada erdoğan yada şehit haberi yada ne olursa… google haberlerde milyonlarca ziyaretçi için uygulanan korkunç bir hile skandalı yatıyor. kimse farkında değil google a bildirilsin google bunun için bir şey yapsın artık.

 4. technomind dedi ki:

  vay be ! ilginç birşey kimse bu kadar uğraşma ama hehe facebooka alıştıkları için yani

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu konuda bir haber yapmanızı rica ediyorum. google news hileleri çıktı milyonlarca ziyaretçiyi yiyorlar !

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bu konuda bir haber yapmanızı rica ediyorum. google news hileleri çıktı milyonlarca ziyaretçiyi yiyorlar !

 7. keyloger dedi ki:

  İnce ayrıntı.

" Google + Mesajlarınızı Anket Yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google + Mesajlarınızı Anket Yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google + Mesajlarınızı Anket Yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "